Dziś jest 17 grudnia A.D. 2018 - Poniedziałek III tygodnia Adwentu
 

XXVII Niedziela Zwykła A

 1. Dzisiaj na Starym Rynku organizowane są obchody Światowego Dnia Serca pod hasłem: Mamo, tato – dbajmy o serce..., w ramach których od godz. 9.00 do 18.00 jest możliwość skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych i porad lekarskich.  

 2. Po każdej Mszy św. w Domu Parafialnym - w pokoju nr 3 - są zbierane składki i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Dzisiaj także zbiórka do puszek na dzieła Radia Maryja.

 3. Spotkanie duszpasterstwa kolejarzy odbędzie się poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.30.

 4. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę - o 18.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, które przystąpiły już do I Komunii św. w zeszłych latach oraz dzieci obecnych klas III, które przygotowują się do I Komunii św. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz tych, którzy ten sakrament przyjęli oraz wszystkich pragnących wysławiać Boga wraz z Maryją, naszą Matką.

 5. W tygodniu we wtorek przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. po Mszy o godz. 17.15, a następnie różaniec. Pierwszowtorkowe nabożeństwo do św. Michała Archanioła - jak zwykle - o godz. 19.15. 

 6. Pierwsze spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej. Przypominam, że młodzież, która ukończyła gimnazjum zobowiązana jest do uczestnictwa w katechezie parafialnej przygotowującej do sakramentu małżeństwa.

 7. Zgodnie z tradycyjnym kalendarzem liturgicznym w piątek 10 października przypada Święto Dziękczynienia za Zwycięstwo Chocimskie Roku Pańskiego 1621. Z tej racji odprawiona zostanie o godz. 19.15 Msza św. - w klasycznym rycie rzymskim - w intencji odrodzenia Wielkiej Polski. W uroczystości weźmie udział grupa rekonstrukcyjna, która po Mszy św. dokona krótkiej prezentacji. Gorąco zapraszam!
 8. W niedzielę za tydzień przeżywać będziemy kolejny Dzień Papieski – stanowi on podziękowanie za życie i posługę św. Jana Pawła II oraz jest okazją do modlitwy i refleksji. Tego dnia będą też zbierane ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Natomiast niedzielna taca przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii.

 9. W niedzielę 19 października odbędzie się kolejna loteria misyjna. Prosimy o przynoszenie fantów oraz starych telefonów komórkowych i znaczków do biura parafialnego lub zakrystii.

 10. Zachęcamy rodziny naszej parafii, aby do swoich domów zaprosiły światło Słowa Bożego w znaku wędrującego Pisma Świętego. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym oraz w zakrystii.

 11. Wymienianki za zmarłych będziemy odmawiać wraz z modlitwą różańcową od 3 do 8 listopada. Wymienianki można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Puste karty znajdują się na stoliku.

 12. Są do nabycia nowe kalendarze ścienne Diecezji Bydgoskiej w cenie PLN 6,50.

 13. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: artykuł pt.:Młodzi pragną szczęśliwego małżeństwa – wywiad z przewodniczącym Episkopatu Polski abp. Stanisławem Gądeckim, delegatem na III Nadzwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów poświęconego rodzinie, Alfabet ewangelizacji; Pismo Święte – modlitewnik każdego z nas; Ciśnienie na życie.

 14. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Leokadia Brzeczek
  † Krystyna Łacna
  † Janina Krajnik
  † Michał Jekel
  † Jerzy Jaworski
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.10.01 21:58, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka