Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

XXVI Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przebiegu uroczystości I Komunii św. oraz tzw. białego tygodnia – ks. Adamowi, rodzicom dzieci, katechetom oraz wszystkim dzięki którym to ważne wydarzenie w życiu naszych najmłodszych parafian mogło mieć godny i pobożny przebieg. Dziękujemy także za dar ołtarza w postaci dwóch zielonych ornatów.
 2. W najbliższą środę, podczas Mszy św. o godz. 18.00, ks. biskup Jan Tyrawa udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Ogarnijmy tych młodych naszymi modlitwami, aby dary Ducha Świętego, które otrzymają w Sakramencie Bierzmowania dały im siły do bycia mężnymi i autentycznymi świadkami Chrystusa. Generalna próba dla kandydatów odbędzie się w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. - obecność obowiązkowa! W związku z uroczystością Bierzmowania biuro parafialne w środę czynne będzie wyjątkowo w godzinach przedpołudniowych – od 10.00 do 12.00.
 3. W czwartek rozpoczynamy październik – nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30, a dla młodzieży i dorosłych codziennie, po wieczornej Mszy św. W październiku nie będziemy odmawiać różańca w dni powszednie, przed wieczorną Mszą św.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Módlmy się w tym dniu szczególnie o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 5. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej odbędzie się spotkanie i nabożeństwo dla Matek i Ojców Żywego Różańca a po Mszach św. odbywać się będzie kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja. W tym dniu będziemy gościć w naszej parafii panią Joannę Jurkiewicz, autorkę książki o św. Janie Pawle II pt. „Zwiastunowi gór”. Po Mszach św. będzie możliwość nabycia książki wraz z dedykacją.
 8. Duszpasterstwo młodzieży „Młyn” działające w naszej parafii oraz ks. Marcin zapraszają wszystkich młodych na Msze św. w każdy piątek na godz. 19.30. a po Mszy św. na spotkanie do Domu Parafialnego.
 9. Diecezjalne obchody Dnia Papieskiego odbędą się w tym roku w naszej parafii – uroczystości, zaplanowane na niedzielę, 11 października, rozpoczną się Mszą św. sprawowaną przez ks. biskupa Jana Tyrawę o godz. 13.30. Szczegółowy plan Dnia Papieskiego zamieszczony jest na plakacie.
 10. Od najbliższego poniedziałku, 28 października, w biurze parafialnym będzie można odbierać deklaracje zgłoszeniowe dla dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. Pierwsze spotkanie dla rodziców tych dzieci odbędzie się w poniedziałek, 5 października, po wieczornej Mszy św.
 11. Od poniedziałku, 5 października, w biurze parafialnym przyjmowane będą intencje oraz rezerwacje Mszy św. na rok 2021. Prosimy jednocześnie o sprawdzanie poprawności zapisanych intencji mszalnych a także o potwierdzanie rezerwacji intencji min. 2 tygodnie przed planowanym terminem Mszy św.
 12. Polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który zostanie uroczyście wprowadzony do naszego kościoła w niedzielę, 18 października, o godz. 17.00. Dziękując tym, którzy już podjęli to zaproszenie informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej. Wersja robocza relikwiarza jest na zdjęciach na tablicy pod chórem.
 13. Bydgoski Klub Frondy organizuje pokaz filmu „Wojtyła. Śledztwo”, który odbędzie się w poniedziałek, 12 października, o godz. 19.30 w kinie Helios. Bilety w cenie 13 zł, zapisy przyjmowane są w zakrystii po Mszach św. W trakcie seansu należy przestrzegać obowiązujących wytycznych sanitarnych.
 14. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na miesiąc październik.
 15. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania chorały Dziękujmy wszyscy Bogu Siegfrieda Karg – Elerta.

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.09.26 17:39, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka