Dziś jest 20 marca A.D. 2019 - Środa II tygodnia Wielkiego Postu
 

XXVI Niedziela Zwykła C

1. W tym tygodniu zaczyna się październik. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę - o 18.30. W tygodniu wypadają wspomnienia świętych: św. Hieronima, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Aniołów Stróżów, św. Franciszka z Asyżu oraz św. Faustyny Kowalskiej.

2. Następne spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie w domu katechetycznym.

3. Pierwszopiątkowa spowiedź dla dzieci i młodzieży w czwartek od 17.00, a w piątek od 15.30.

4. W I piątek miesiąca Msza św. o 19.15 w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. zapraszam na projekcję filmu stanowiącego ciekawy dokument z niesławnej historii "peerelu" oraz na spotkanie z reżyserką. Szczegóły na ulotkach.

5. W najbliższą sobotę o godz. 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po niej comiesięczne zebranie Koła Przyjaciół Radia Maryja w domu katechetycznym.

6. W sobotę księża udadzą się do chorych z Komunią św. pierwszopiątkową. Z tej racji nie będzie tego dnia czynne biuro księdza. Nowych chorych można zgłaszać do czwartku włącznie.

7. Spotkanie Żywego Różańca wyjątkowo nie odbędzie się w najbliższą niedzielę, lecz za dwa tygodnie.

8. Po raz kolejny będą zbierane podpisy poparcia dla Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z nas” dotyczącej prawnej ochrony godności i prawa do życia każdej istoty ludzkiej. Podpisy zbieramy dzisiaj po każdej Mszy św. oraz w niedzielę 6 października. Konieczny jest pesel.

9. W najbliższym czasie odbędzie się tradycyjna loteria misyjna. Prosimy o przynoszenie fantów oraz starych telefonów komórkowych do biura parafialnego.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: o społecznych protestach w Warszawie; o pieniądzach w Kościele – Między ofiarą a opłatą; o planach promowania i ochronie patologii przez sejm; o Aniołach Stróżach; dla rodziców – Kto jest idolem twojego dziecka? i

11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

12. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Helena Dąbrowska

† Łukasz Kałka

Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.09.27 11:45, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka