Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

XXV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 11.00 druga grupa dzieci z naszej parafii. przystępuje do I Komunii św. Do piątku włącznie podczas wieczornych Mszy św. będziemy dzielić radość z tego wielkiego wydarzenia w życiu najmłodszych parafian w ramach tzw. Białego Tygodnia.
 2. Duszpasterstwo młodzieży „Młyn” działające w naszej parafii oraz ks. Marcin zapraszają wszystkich młodych na Msze św. w każdy piątek na godz. 19.30. a po Mszy św. na spotkanie do Domu Parafialnego.
 3. Próba przed Sakramentem Bierzmowania odbędzie się w najbliższy wtorek, 22 września, po wieczornej Mszy św.
 4. Próby chóru parafialnego Laudate Dominum odbywają się we wtorki i piątki o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących ubogacać śpiewem liturgię w naszym kościele. Zapraszamy także wszystkie śpiewające dzieci do scholi dziecięcej – próby scholi odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.30.
 5. Prosimy o sprawdzanie poprawności zapisanych intencji mszalnych a także
  o potwierdzanie rezerwacji intencji min. 2 tygodnie przed planowanym terminem Mszy św.
 6. W ubiegłą niedzielę na budowę systemu i sieci teleinformatycznej w naszej parafii zebraliśmy 5030,00 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
 7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 20.00 z udziałem zespołu uwielbieniowego.
 8. W niedzielę, 4 października będziemy gościli w naszej parafii panią Joannę Jurkiewicz, autorkę książki o św. Janie Pawle II pt. „Zwiastunowi gór”.
 9. Polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który zostanie uroczyście wprowadzony do naszego kościoła w niedzielę, 18 października, o godz. 17.00. Dziękując tym, którzy już podjęli to zaproszenie informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej. Wersja robocza relikwiarza jest na zdjęciach na tablicy pod chórem.
 10. Zapraszamy mężczyzn z naszej parafii do udziału w „Oblężeniu Jasnej Góry”, które rozpoczyna się dzisiaj tygodniowymi warsztatami a zakończy w najbliższą sobotę, 26 września. Bliższe informacje zamieszczone są na naszej stronie internetowej i facebooku.
 11. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” – szczególnie artykuły: Jak ocalić modlitwę o wartości modlitwy w naszym życiu i o tym jak się modlić oraz wywiad z abp. Mieczysławem Mokrzyckim, metropolitą lwowskim.
 12. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Marszu Księcia Danii Jeremiasza Clarke’a.

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.09.19 17:29, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka