Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

XXV Niedziela Zwykła

 1. Trwa remont wieży naszego kościoła. W ostatnim czasie ukończone zostały prace związane z wymianą poszycia z desek oraz ułożeniem pokrycia z papy. W minionym tygodniu rozpoczęto montowanie blachy miedzianej. Dzisiaj, oraz w kolejne niedziele, na remont wieży można złożyć ofiarę do skarbony przy wyjściu z kościoła. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne – Bóg zapłać!

 2. Dziękujemy firmie Filofarm za pomoc w przygotowaniu banera, który zawisł na rusztowaniu, zachęcającego do troski o swoje serce.

 3. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy do wspólnego śpiewu Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia najświętszej Maryi Panny –
  w każdą niedzielę i święto o godz. 7.10.

 4. Rozpoczął działalność nasz chór parafialny. W dalszym ciągu zapraszamy wszystkich, a szczególnie panów,  pragnących ubogacać swoim śpiewem liturgię w naszym kościele. Najbliższa próba we wtorek, po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.

 5. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 7 i 8 , odbędzie się w czwartek, 26 września, po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym. 

 6. Prosimy osoby, które dokonały rezerwacji intencji mszalnych o ich potwierdzenie z wyprzedzeniem dwutygodniowym. W przypadku braku potwierdzenia, na dany termin będziemy przyjmować intencje mszalne na bieżąco. 

 7. Polecamy lekturę „Przewodnika Katolickiego”. W tym numerze szczególnie felieton o krążącym po Kościele widmie schizmy oraz artykuł „Dusza  w zwierciadle” o św. Ojcu Pio.

 8. Fundacja „Wiatrak” zaprasza na projekcję filmu „Tajemnica Ojca Pio”. To historia prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi jaką przeszedł, by stać się na jej końcu jednym z największych świętych Kościoła. Projekcja filmu jutro, w 51 rocznicę śmierci św. Ojca Pio, w Domu Jubileuszowym Fundacji „Wiatrak” o godz. 19.00. 

 9. Katecheza przedmałżeńska z kursem tańca prowadzonym przez profesjonalnego instruktora rozpocznie się 7 października w parafii św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Liczba miejsc ograniczona. Więcej szczegółów na plakacie oraz na ulotkach. 

   

 10. Zaraz po Eucharystii zapraszamy do wysłuchania minikoncertu trwającego ok. 3 min. w wykonaniu naszego pana organisty – zabrzmi I cześć Koncertu G- dur Jana Sebastiana Bacha.

   

 11. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Dariusz Dombrowski

† Zbigniew Lewandowski

† Barbara Należyta

† Cecylia Biedunkiewicz

† Zofia Adam

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.09.24 13:24, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka