Dziś jest 25 kwietnia A.D. 2019 - Czwartek w Oktawie Wielkanocy
 

XXV Niedziela Zwykła A

 

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół obchodzi Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zachęcam gorąco naszych parafian do czytania prasy katolickiej: „Przewodnika Katolickiego”, „Naszego Dziennika”, słuchania Radia Maryja, oglądania Telewizji TRWAM. Na stolikach zostały wyłożone materiały informacyjne o mediach oraz przedruki artykułów najlepszych medioznawców. Warto je zabrać, skopiować, dać innym, służyć prawdą. 

 2. W tym tygodniu we wtorek obchodzimy wspomnienie św. ojca Piusa (po włosku "Pio"), a w sobotę św. Wincentego á Paulo.

 3. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej odbędzie się we wtorek 23 września po Mszy św. o godz. 18.30.

 4. Spotkanie Koła Misyjnego odbędzie się w czwartek 25 września o godz. 16.00 w domu katechetycznym. W najbliższym czasie odbędzie się tradycyjna loteria misyjna. Prosimy o przynoszenie fantów do biura parafialnego.

 5. W sobotę o godz. 8.30 katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Tego dnia nie będzie czynne biuro księdza z powodu konferencji diecezjalnej dla księży.

 6. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej, zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów na IX weekendowe spotkanie młodzieży. Spotkanie rozpocznie się w piątek 26 września o godz. 17.00 i potrwa do niedzieli 28 września. Informacje na plakatach oraz na www.wsd@diecezja.bydgoszcz.pl

 7. Koło Radia Maryja organizuje zbiorowy seans filmu pt.: „Ziemia Maryi” w dniu 24 września o godz. 19.00 w kinie HELIOS przy ul. Fordońskiej 141. Cena biletu 10 zł. Plakat z informacjami zamieszczono na tablicy ogłoszeń.

 8. W związku z Ogólnopolską Pielgrzymką Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pragnę zaprosić małżeństwa naszej parafii do jedności wiary i modlitwy w łączności z Jasną Górą. Zapraszam w niedzielę 28 września na godz. 12.15 małżonków naszej parafii. W czasie Mszy św. nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

 9. Są już do nabycia nowe kalendarze ścienne Diecezji Bydgoskiej w cenie PLN 6,50.

 10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Kraj bunkrów i świątyń – artykuł o Albanii - ateistycznym państwie, Batalia o dzieci – o wadliwym ustawodawstwie, Przyjedźcie po świadectwo – o sanktuarium bł. Karoliny Kózczanki, Szpiedzy Maryi o filmie pt. „Ziemia Maryi”.

 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

 12. W minionym tygodniu odeszła do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

       † Irena Stebner 

       Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.09.18 16:22, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka