Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

XXIX Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie zapraszamy na uroczyste wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II dzisiaj, podczas nabożeństwa o godz. 17.00 (nie będzie Mszy św.), które będzie poprzedzone śpiewem Koronki do Miłosierdzia Bożego w wykonaniu Darii Barszczyk. Po wprowadzeniu zapraszamy na koncert „Nie lękajcie się” w wykonaniu Józefa Skrzeka  (organy i śpiew) oraz Wiesława Komasy (recytacja poezji św. Jana Pawła II). Dziękując tym, którzy już podjęli dzieło fundacji relikwiarza informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej.
 2. Dzisiaj takżew naszej parafii rozpoczyna się Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez ks. Dawida Perlika oraz wspólnotę „Ogród chwały”. Kolejne spotkania w każdą środę – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 94 Światowy Tydzień Misyjny pod hasłem „Oto ja, poślij mnie!” W naszych modlitwach pamiętajmy o misyjnym dziele Kościoła – o misjonarzach i misjonarkach głoszących Dobrą Nowinę na wszystkich kontynentach. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
 4. W naszej parafii gościmy monstrancję z Medjugorie. Adoracja indywidualna trwać będzie do najbliższego wtorku włącznie od porannej do wieczornej Mszy św. a po Mszy św. wieczornej do Apelu Jasnogórskiego – prowadzona będzie przez grupy i wspólnoty. Dokładny program zamieszczony jest na stronie internetowej.
 5. Z przykrością informujemy, że ze względu na panujące warunki epidemuczne, zaplanowane na przyszły tydzień rekolekcje, które mial poprowadzić ks. Mirosław Maliński zostają odwołane.
 6. W najbliższy czwartek, w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, zapraszamy na Mszę św. wieczorną oraz nabożeństwo ku Jego czci, które zostanie odprawione w łączności z nabożeństwem różańcowym.
 7. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30, a dla młodzieży i dorosłych codziennie, po wieczornej Mszy św. W październiku nie odmawiamy różańca w dni powszednie, przed wieczorną Mszą św.
 8. Zapraszamy także na katechezy pogłębiające naszą wiarę według katechizmu kard. Gasparriego, które odbywają się w Domu Parafialnym we wtorki o godz. 19.00 oraz powtórzenie w niedziele o godz. 15.30. Szczegóły na plakacie.
 9. Klub dyskusyjny Ciekawi życia zaprasza na wykład Anny Mandrelli pt. „Rotmistrz Witold Pilecki – nieznane fakty z życia ochotnika do Auschwitz”, który odbędzie się  w środę, 22 października, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 10. W ubiegłym tygodniu do puszek na fundusz stypendialny fundacji „Działo Nowego tysiąclecia” zebraliśmy 1350,95 zł. a na budowę sieci i systemu teleinformatycznego w naszej parafii 5319,05 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 11. Przypominamy, że w Biurze Pararfialnym można rezerwować terminy Mszy św. na 2021 rok i jednocześnie prosimy o sprawdzanie poprawności zapisanych już intencji mszalnych a także o potwierdzanie rezerwacji intencji min. 2 tygodnie przed planowanym terminem Mszy św.
 12. Zbliża się listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu parafialnym. Przypominamy także o konieczności prolongowania grobów po 20 latach od pogrzebu. Groby nieopłacone mogą być, zgodnie z ustawą, wykorzystane do ponownych pochówków.
 13. W związku z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarowania odpadami na naszym cmentarzu rozpoczęliśmy ustawianie kontenerów do ich segregacji. To oznacza konieczność wyrzucania osobno odpadów szklanych, osobno plastikowych i osobno pozostałych. Bardzo prosimy o dostosowania się do nowych zasad.
 14. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy aby imiona zmarłych pisać czytelnie oraz w mianowniku. 
 15. W związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele podczas Mszy św. może przebywać 120 osób, natomiast w kaplicy na cmentarzu – 10 osób. Przypominamy także o konieczności zakrywania nosa i ust oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła.
 16. Polecamy lekturę “Przewodnika Katolickiego”. W najnowszym numerze m.in. sylwetka Wandy Błeńskiej, której proces beatyfikacyjny rozpoczyna się 18 października oraz o księżach ewangelizujących na Tik-Toku.  
 17. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Marszu pontyfikalnego Charlesa Gounoda.
 18. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Genowefa Walkowiak

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.10.17 17:36, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka