Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

XXIX Niedziela Zwykła

 1. W ubiegłą niedzielę, podczas zbiórki do puszek na rzecz fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 1526,20 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne - Bóg zapłać!
 2. Kończy się remont wieży naszego kościoła. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie tej inwestycji - zarówno za ofiary składane osobiście w biurze parafialnym, przelewem na konto bankowe oraz składane w minioną niedzielę na tacę - zebraliśmy 8 017,00 zł. Serdeczne Bóg zapłać! Do całkowitego sfinansowania tego dzieła pozostało jeszcze 22 500,00 zł. 
 3. Od jutra będzie można zamawiać intencje mszalne na rok 2020.
 4. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania po III klasie gimnazjalnej zapraszamy na próbę, która odbędzie w poniedziałek, 21 października, po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym. Jednocześnie informujemy, że spowiedź, przed uroczystym przyjęciem Sakramentu Bierzmowania, dla kandydatów oraz świadków odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 października, od godz. 17.00. 
 5. Zachęcamy do udziału w loterii misyjnej, która odbywać się będzie w naszej Parafii w przyszłą niedzielę. Zechciejmy wesprzeć tę inicjatywę szczególnie w czasie przeżywania Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego. 
 6. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy aby imiona zmarłych pisać czytelnie oraz w mianowniku. 
 7. Zbliża się listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu parafialnym. Przypominamy także o konieczności prolongowania grobów po 20 latach od pogrzebu. Groby nieopłacone mogą być, zgodnie z ustawą, wykorzystane do ponownych pochówków.
 8. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej zaprasza na konferencję dla małżeństw zatytułowaną “Razem jako zespół”, która odbędzie się 26 października w godz. Od 9.00 do 17.00 w Zespole Szkół nr 16 w Bydgoszczy. Szczegóły na plakacie. 
 9. Diecezjalny Kongres Misyjny na zakończenie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego odbędzie się w niedzielę, 27 października w kościele rektorskim pw. Ducha Świętego przy al. Jana Pawła II 117. Bliższe informacje na plakacie. 
 10. Fundacja “Wiatrak” zaprasza na film pt. “Ślady stóp”, który opowiada o drodze do Santiago de Compostela. Pokaz filmu odbędzie się we wtorek, 22 października, o godz. 18.00 w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego . Bilety w cenie 10 zł do nabycia w biurze “Wiatraka” oraz pół godziny przed seansem. 
 11. Ksiądz Biskup Jan Tyrawa zaprasza na wykład prof. dra hab. Janusza Sytnika-Czetwertyńskigo, zatytułowany „Problem dowodu na istnienie Boga”, który odbędzie się w środę,  23 października, o godz. 19.00 w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy.
 12. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego”. W tym numerze szczególnie artykuły “Buntownicy czy sygnaliści” o proteście młodych ludzi pod hasłem Odzyskajmy nasz Kościół oraz “Co się stało z naszą pracą” o kwestii pracy, która jest dla człowieka a nie człowiek dla pracy. 
 13. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania czwartej części z II Sonaty organowej Feliksa Mendelssohna.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty Parafialnej:

 

† Stefan Majchrzak

† Helena Pietkiewicz

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.10.18 21:55, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka