Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

XXIX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj Koło Misyjne działające w naszej parafii zaprasza do udziału w loterii misyjnej.
 2. W październiku nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30.
 3. W środę, 24 października, po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym będzie możliwość zamówienia strojów dla dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.
 4. Zbliża się listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu parafialnym. Przypominam także o konieczności prolongowania grobów po 20 latach od pogrzebu. Groby nieopłacone mogą być, zgodnie z ustawą, wykorzystane do ponownych pochówków.
 5. 1 listopada - w uroczystość Wszystkich Świętych - Msze św. w kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 14.00 (w Klasycznym Rycie Rzymskim) i o 19.00. Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00, następnie procesja. Z racji uroczystości nabożeństwo do św. Gemmy zostanie wyjątkowo odprawione w czwartek 8 listopada. Ponieważ pierwszy piątek listopada przypada w dzień zaduszny, w którym tradycyjnie już w naszym kościele o godz. 19.15 odprawiana jest Msza św. Requiem, Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce odprawiona zostanie we Wszystkich Świętych o godz. 14.00. Natomiast listopadowy gość specjalny, którym będzie prof. Grzegorz Kucharczyk, wygłosi wykład zatytułowany "Katolicyzm a polski patriotyzm w drodze ku wolności" w piątek, 16 listopada, po Mszy św. o godz. 19.15 - w Domu Parafialnym. Już teraz na ten ciekawy wykład prof. Kucharczyka serdecznie zapraszam.
 6. 2 listopada - wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - dzień zaduszny – Msze św. w kościele odprawione będą o godz. 7.30, 17.15, 18.30 oraz o 19.15 (Requiem). Msze św. na cmentarzu o godz. 10.00 i 11.30.  O godz. 11.00 - różaniec na cmentarzu prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca.
 7. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Wypełnione karty można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Proszę, aby imiona i nazwiska pisać czytelnie oraz w mianowniku.
 8. Zapraszam do udziału w XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wiernych Tradycji Łacińskiej na Jasną Górę – Tradiclaromontana 2018. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 16-17 listopada. Bliższe informacje na stronie internetowej (www.tradiclaromontana.pl).
 9. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Szymek Druszewski

† Wiesław Wszelaczyński

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

 

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2018.10.18 18:44, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka