Dziś jest 5 grudnia A.D. 2021 -
 

XXIX Niedziela Zwykła

 1. W październiku nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 18.00 a w niedziele o 18.30.
 2. W przyszłą niedzielę odbędzie się loteria misyjna. Koło Misyjne prosi o przynoszenie fantów.
 3. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w czwartek, 26 października. Rozpocznie się ono nabożeństwem różańcowym o godzinie 18.00.
 4. W zakrystii można nabyć kieszonkowy kalendarzyk z danymi parafii naszej diecezji w cenie 4.50 zł.
 5. Zbliża się listopad. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu parafialnym. Przypominam także o konieczności prolongowania grobów po 20 latach od pogrzebu. Groby nieopłacone mogą być, zgodnie z ustawą, wykorzystane do ponownych pochówków.
 6. Tradycyjna modlitwa wymienankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Wypełnione karty można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Proszę aby imiona i nazwiska pisać czytelnie oraz w mianowniku.
 7. 1 listopada - w uroczystość Wszystkich Świętych - Msze św. w kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i o 19.00. Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00, następnie procesja.
 8. 2 listopada - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - dzień zaduszny – dodatkowe Msze św. w kościele o godz. 8.30 oraz 19.15 (requiem). Dodatkowa Msza św. na cmentarzu o godz. 11.30.  Przed Mszą św. - godz. 11.00 - różaniec na cmentarzu prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca. Z racji dnia zadusznego nabożeństwo do św. Gemmy zostanie wyjątkowo odprawione w czwartek, 9 listopada.
 9. Zapraszam na wykład dr Izabeli Mazanowskiej z bydgoskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej o zbrodniach niemieckich na terenie Bydgoszczy, który odbędzie się w sobotę, 28 października, o godz. 17.00 w Domu Parafialnym.
 10. XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 4 listopada. Szczegółowych informacji udziela Diecezjalny Duszpasterz Kolejarzy – ks. Maciej Walter.
 11. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 13. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Maria Brzykcy

† Grażyna Dulęba

† Halina Duszak

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2017.10.19 12:02, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka