Dziś jest 17 grudnia A.D. 2018 - Poniedziałek III tygodnia Adwentu
 

XXIX Niedziela Zwykła A

 1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1800, a w niedziele o godz. 1830.
 2. W poniedziałek 17 października o godz. 1700 w szkole Języków Obcych przy ul. Śniadeckich 4 w Bydgoszczy odbędzie spotkanie dla parafian na temat skutecznych metod leczenia chorób reumatycznych i kręgosłupa oraz profilaktyki zdrowotnej. W trakcie spotkanie będzie możliwość skorzystania z bezpłatnych zabiegów. Informacje na plakacie i ulotce.
 3. We wtorek 18 października przypada wspomnienie św. Łukasza patrona pracowników służby zdrowia. Kapelan Szpitala im. Jana Biziela zaprasza tego dnia pracowników służby zdrowia i wszystkich zaangażowanych w opiekę nad chorymi na Eucharystię do Katedry na godz. 1800.
 4. Od października od poniedziałku do piątku odprawiamy dodatkową Mszę św. popołudniowa: o godz. 1715. W czwartek Msza św. w języku łacińskim.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Misyjną. Tego dnia odbędzie się loteria misyjna. Koło Misyjne prosi o dostarczenie fantów na loterię misyjną. Zbieramy również stare telefony komórkowe i ładowarki. Wszystkie te rzeczy można składać w Biurze Parafialnym lub zakrystii. Taca z niedzieli przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
 6. W niedzielę papieską na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy kwotę 780 zł plus pieniądze bezpośrednio zaniesione do Fundacji. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 7. W czwartek po Mszy św. wieczornej kolejne spotkanie kursu przedmałżeńskiego dla młodzieży ponadgimnazjalnej.
 8. Duszpasterstwo Akademickie Kana zaprasza w piątek o godz. 1930 na spotkanie w sali duszpasterstwa z konferencją pt. Kompleksowo o kompleksach.
 9. Wymienianki za zmarłych prosimy składać tylko w Biurze Parafialnym lub zakrystii. Różaniec w intencji zmarłych odprawiać będziemy od 2 do 9 listopada o godz. 1800, a w niedzielę o 1830.
 10. Zbliża się Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarska na Jasną Górę. Wszelkie informcje u pani Hanny Januszewskiej  pod numerem 600.25.31.31.
 11. Odezwa Księdza Biskupa.
  Stało się pewną tradycją w naszej diecezji, że każdego roku przygotowywany jest specjalny Kalendarz Diecezji Bydgoskiej. Znajdują się w nim informacje z życia diecezji, zapowiedzi najważniejszych diecezjalnych wydarzeń, podstawowe dane kontaktowe.
  Ponieważ nowy rok duszpasterski przeżywać będziemy pod hasłem: „Kościół naszym domem”, kalendarz na Rok 2012 został poświęcony budującym się w diecezji kościołom. Zamieszczone zostały fotografie świątyń, które są w budowie, lub których budowa została ostatnio ukończona. Zdajemy sobie sprawę jak to wielki trud dla poszczególnych parafii. Warto te Wspólnoty dostrzec i również w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność i podziw dla ich wysiłków i wielkiego zaangażowania.
  Kościół jednak to nie kamienie, czy choćby najpiękniejsze świątynie. Budując nowe, nie możemy zapomnieć o budowie Kościoła, czyli wspólnoty Wierzących. Spoglądając na te fotografie warto zatem pomyśleć, że wszyscy Kościół tworzymy i budujemy. Wszyscy za Kościół jesteśmy odpowiedzialni, bo Kościół jest naszym wspólnym domem.
  Zachęcam i zapraszam do pełnego i prawdziwego zaangażowania się w życie naszej bydgoskiej Wspólnoty Diecezjalnej. Zawarte w kalendarzu informacje będą w tym bardzo pomocne.
  Z serca wszystkim błogosławię
  Biskup Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
  Jan Tyrawa

  Kalendarze są do nabycia w zakrystii w cenie 6 zł.

 12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.W minionym tygodniu odeszli do Pana nasi parafianie:
  † Małgorzata Piotrowska
  † Ryszard Mazurek
  Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2011.10.15 11:32, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka