Dziś jest 25 kwietnia A.D. 2019 - Czwartek w Oktawie Wielkanocy
 

XXIX Niedziela Zwykła C

1. Decyzją Księdza Biskupa z dniem 15. października posługę w naszej parafii rozpoczął ks. Maciej Walter. Posługę ks. Macieja zechciejmy od początku wspierać naszymi modlitwami.

2. Składam serdeczne podziękowania za ofiary do puszek na stypendia fundowane przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy do puszek 1534 zł. Bóg zapłać!

3. Przypominam, że nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę - o 18.30. Zachęcam do uczestnictwa.

4. Następne spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w domu katechetycznym - w czwartek 24 października po Mszy św. wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy przeżywać zakończenie obchodów stulecia naszej parafii. Mszę św. będzie sprawował JE ks. bp Jan Tyrawa. Z uwagi na możliwość przedłużenia się tej uroczystości następna Msza św. może rozpocząć się ok. 15 minut później.

6. Terminy spotkań z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zostały wywieszone w gablocie oraz zamieszczone w internecie.

7. Intencje na cały przyszły rok można już zamawiać i rezerwować w biurze parafialnym, także telefonicznie.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Święte bohaterstwo – czy rotmistrz Witold Pilecki może zostać świętym?; Narkotyki w tornistrach; Męczeństwo wśród zbolałych serc – o bł. ks. Popiełuszce; Jak pomóc dziecku w nauce? Jest już do nabycia kieszonkowy kalendarzyk wydany przez naszą diecezję w cenie 4,50 zł.

9. Wymienianki za zmarłych będziemy odmawiać wraz z modlitwą różańcową od 2 do 8 listopada. Wymienianki można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Puste karty znajdują się na stoliku z gazetami.

10. Z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych i modlitw za zmarłych przypominam o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu. Ponadto do końca roku należy opłacić prolongatę grobów, gdy od pogrzebu minęło 20 lat. Wszystkie groby naszego cmentarza są już skatalogowane w programie komputerowym i niestety okazuje się, że kilkaset grobów nie jest opłacanych od lat. W świetle prawa mogą być one ponownie wykorzystane.

10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Anna Drewniak

† Rafał Arndt

† Mieczysław Wielicki

† Jadwiga Andrzejewska

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.10.19 11:15, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka