Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

XXIX Niedziela Zwykła

 1. Dziś w naszej parafii odbywa się loteria misyjna. Losy można nabyć przy wyjściu z kościoła. Zachęcam do uczestnictwa.
 2. Przypominam, że przyjmujemy już intencje na nowy rok kalendarzowy.
 3. W czwartek zapraszam kandydatów do sakramentu bierzmowania na Mszę św. o godz. 17.15. Po niej odbędzie się spotkanie w Domu Parafialnym.
 4. Przypominam, że w najbliższy piątek odbędzie się Msza św. o godz. 19.15, a po niej katecheza dla dorosłych, na którą gorąco zapraszam.
 5. Wymienianki za zmarłych można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Puste karty znajdują się na stoliku z gazetami.
 6. Z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych i modlitw za zmarłych przypominam o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu. Ponadto do końca roku należy opłacić prolongatę grobów, gdy od pogrzebu minęło 20 lat. Informuję, że na naszym cmentarzu znajduje się wiele miejsc wolnych dla parafian i pragnących mieć grób na cmentarzu przy ul. Ludwikowo. Związane jest to z likwidacją grobów nieopłaconych, które w świetle prawa będą zagospodarowywane po 20 latach.
 7. W poniedziałek 19 października o godz. 17.30 w parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników odprawiona będzie Msza św. w XXXI rocznicę męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
 8. Fundacja „Wiatrak” zaprasza na koncert zespołu Quadrans poświęcony Janowi Pawłowi II pt: „Jestem znaczy Miłość”. Odbędzie się on 22 października o godz. 19.15 w kaplicy Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników w Fordonie.
 9. Zachęcam do korzystania z prasy katolickiej, z której przedruki wyłożone są na stolikach.
 10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Bieżący numer zawiera fragment książki, w formie audiobook’a, o. James’a Martina pt. „Jezus”.
 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

   † Leon Zaremba

   † Leokadia Lewandowska

   † Leokadia Jankowiak

   † Marta Kowalska

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.10.17 13:50, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka