Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

XXIV Niedziela Zwykła

 1. W poniedziałek, 14 września przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. To okazja aby wpatrzeć się w nasz znak zwycięstwa, wpisujący się w drogę chrześcijańskiego życia. Z radością informujemy, że zakończyła się renowacja
  99 letniego krzyża misyjnego stojącego obok naszego kościoła. Dziękujemy jednemu z naszych parafian, który sfinansował to dzieło oraz panu Tomaszowi, który je wykonał. W tym dniu w naszej katedrze odprawiona zostanie Msza św. Krzyżma, tradycyjnie sprawowana w Wielki Czwartek.
 2. W przyszłą niedzielę druga grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Msza św. rozpocznie się o godz. 10.45 przed kościołem. W związku z tą uroczystością miejsca w kościele będą zarezerwowane dla rodzin i gości dzieci pierwszokomunijnych.
  Próby dla dzieci przed uroczystością I Komunii św.  odbędą się w kościele w najbliższy czwartek i piątek po wieczornej Mszy św. Spowiedź dla dzieci w sobotę od godz. 10.00.
 3. Spotkanie z kandydatami, którzy do Sakramentu Bierzmowania przystąpią 30 września, odbędzie się w piątek, 18 września, w Domu Parafialnym, o godz. 18.30. Po spotkaniu zapraszamy młodzież z naszej parafii i nie tylko, na Mszę św. do kościoła, na godz. 19.30, z okazji dnia jej patrona, św. Stanisława Kostki. Po Mszy św. spotkanie dla młodzieży w Domu Parafialnym.
 4. Przypominamy, że od początku września Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 10.00 do 12.00 natomiast w środy od 16.00 do 18.00.
 5. Próby chóru parafialnego Laudate Dominum odbywają się we wtorki i piątek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących ubogacać śpiewem liturgię w naszym kościele. Zapraszamy także wszystkie śpiewające dzieci do scholi dziecięcej – próby scholi odbywają się w każdy wtorek o godz. 18.30.
 6. Dzisiaj przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 7. Prosimy o sprawdzanie poprawności zapisanych intencji mszalnych a także o potwierdzanie rezerwacji intencji min. 2 tygodnie przed planowanym terminem Mszy św.
 8. Polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który zostanie uroczyście wprowadzony do naszego kościoła w niedzielę, 18 października, o godz. 17.00. Dziękując tym, którzy już podjęli to zaproszenie informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego
  z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu
  z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej. Wersja robocza relikwiarza jest na zdjęciach na tablicy pod chórem.
 9. Zapraszamy mężczyzn z naszej parafii do udziału w „Oblężeniu Jasnej Góry”, które rozpocznie się w przyszła niedzielę tygodniowymi warsztatami a zakończy w sobotę, 26 września. Bliższe informacje zamieszczone są na naszej stronie internetowej i facebooku.
 10. Organizowana jest pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę w dniach 19 – 20 września. Wszelkie informacje dostępne są pod numerem tel. 602 150 707.
 11. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” – szczególnie artykuły: Kardynał do zadań specjalnych o postaci zmarłego niedawno kard. Mariana Jaworskiego oraz Narodziny Solidarności – o 40 rocznicy wydarzeń sierpniowych z 1980 roku.
 12. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Toccaty d – moll Maxa Regera.

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.09.12 08:59, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka