Dziś jest 20 marca A.D. 2019 - Środa II tygodnia Wielkiego Postu
 

XXIV Niedziela Zwykła C

1. W tym tygodniu w środę obchodzimy święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży, a w sobotę św. Mateusza Apostoła.

2. We wtorek 17 września - w rocznicę napaści sowieckiej na Polskę - będzie miało miejsce w naszym kościele odsłonięcie i poświęcenie tablicy ku czci ofiar rzezi ukraińskiej oraz Msza św. Requiem w intencjach wszystkich ofiar Polskiej Golgoty Wschodu, a także śp. prof. Józefa Szaniawskiego z okazji rocznicy jego tragicznej śmierci. Początek uroczystości o godz. 19.15.

3. Pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej. Spotkanie w domu katechetycznym.

4. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w piątek o godz. 16.00. Zapraszam wszystkich członków tej wspólnoty, a także tych, którzy chcieliby w niej uczestniczyć.

5. Wyjątkowo w najbliższy piątek nie odbędzie się spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

6. Spotkanie z rodzicami i młodzieżą klas III gimnazjum przygotowującą się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 22 września po Mszy św. o godz. 9.30. Teminy spotkań zostały wywieszone i umieszczone w internecie.

7. W najbliższym czasie odbędzie się tradycyjna loteria misyjna. Prosimy o przynoszenie fantów do biura parafialnego.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Polityka modlitwy papieża Franciszka, o wykreślonych książkach ze spisu lektur szkolnych, o urzędzie prymasa, o corocznej akcji Caritas „Z uśmiechem do szkoły”oraz o tym, czy przedszkolakom są potrzebne zajęcia dodatkowe.

9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Jadwiga Słoninska

† Wanda Żewicka

† Rafał Niziołek

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.09.13 11:31, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka