Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

XXIII Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Marcina Szustera. Przez wstawiennictwo Matki Bożej zawierzamy posługę ks. Marcina w naszej parafii Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. Dzisiaj, o godz. 12.15, zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich uczniów, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną tornistry, plecaki i przybory szkolne. Próba scholii dziecięcej, do której zapraszamy wszystkie śpiewające dzieci odbywa się w każdy wtorek o godz. 18.30 w Domu Parafialnym.
 3. Duszpasterstw Kolejarzy zaprasza wszystkich tworzących środowisko kolejarskie na pierwsze spotkanie jutro, na godz. 18.00 – rozpoczęcie Mszą św. w kościele a następnie spotkanie w Domu Parafialnym.
 4. Spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się we wtorek, 8 września, po wieczornej Mszy św.
 5. Próba dla dzieci przed uroczystością I Komunii św. odbędzie się w najbliższy czwartek, po wieczornej Mszy św.
 6. Wszystkich ministrantów i chętnych do służenia przy ołtarzu zapraszamy na zbiórkę w najbliższą sobotę, 12 września, na godz. 9.00 do zakrystii.
 7. Od początku września Biuro Parafialne czynne jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 10.00 do 12.00 natomiast w środy od 16.00 do 18.00.
 8. Próby chóru parafialnego Laudate Dominum odbywają się we wtorki i piątek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich pragnących ubogacać śpiewem liturgię w naszym kościele.
 9. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 10. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budowę systemu i sieci teleinformatycznej w naszej parafii.
 11. We wtorek, 8 września przypada uroczystość Matki Bożej Pięknej Miłości, głównej patronki Diecezji Bydgoskiej. Uroczysta Msza św. sprawowana będzie w tym dniu w Katedrze o godz. 18.00. W tym dniu także rozpoczynają się 33 dniowe, Ogólnopolskie Rekolekcje Internetowe przygotowujące do uroczystego Aktu oddania się Matce Bożej. Bliższe informacje zamieszczone są na stronie internetowej (www.oddanie33.pl).
 12. Jesienna edycja kursu przedmałżeńskiego Co i jak zanim powiesz tak odbędzie się w naszej parafii w dniach 25 – 27 września. Bliższe informacje i zapisy na stronie internetowej (www.coijak.org.pl).
 13. Polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który zostanie uroczyście wprowadzony do naszego kościoła w niedzielę, 18 października, o godz. 17.00. Dziękując tym, którzy już podjęli to zaproszenie informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej. Wersja robocza relikwiarza jest na zdjęciach na tablicy pod chórem.
 14. Przypominamy o przestrzeganiu w kościele obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Przy wejściu prosimy zdezynfekować ręce a podczas Mszy św. zasłaniać usta i nos maseczką ochronną lub przyłbicą. Prosimy także o zachowywanie dystansu min. 1.5 m.
 15. Zwracamy się z gorącą prośbą aby, ze względów epidemicznych, nie przynosić i nie zostawiać w kościele żadnych gazet, obrazków, książek ani dewocjonaliów.
 16. Polecamy lekturę prasy katolickiej – najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” oraz gazetki dla dzieci „W ogrodzie Maryi”.
 17. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Fantazji g – moll Jana Sebastiana Bacha.
 18. W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Barbara Łukaszewska

† Łucja Skarbonkiewicz

† Stefania Szulc

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.09.04 19:23, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka