Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

XXIII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj Koło Przyjaciół Radia Maryja zbiera ofiary na działalność mediów katolickich w Polsce.
  2. W poniedziałek, 11 września, biuro księdza czynne będzie tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 18.00.
  3. Z racji przypadającej w nadchodzącym tygodniu 334. rocznicy Wiktorii Wiedeńskiej zapraszam we wtorek, 12 września, na dziękczynną Mszę św. w Klasycznym Rycie Rzymskim na godzinę 19.15. Będzie to również okazja, aby się modlić o ocalenie chrześcijańskiej Europy, zagrożonej aktualną inwazją. Natomiast w środę, 13 września, po wieczornej Mszy św. odbędzie się sarmacka biesiada na dziedzińcu Domu Parafialnego. Serdecznie zapraszam!
  4. Także w środę, 13 września, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.
  5. W dalszym ciągu w zakrystii można odbierać deklaracje dla dzieci i młodzieży przygotowujących się do sakramentów I Komunii św. i Bierzmowania. Wypełnione druki, wraz z potrzebnymi dokumentami, należy składać do końca września w zakrystii lub biurze parafialnym.
  6. W sobotę, 16 września, organizowany jest II Marsz Różańcowy za Ojczyznę, który przejdzie z kościoła pw. św. Mateusza do kościoła pw. św. Marka. Szczegóły zamieszczone są na plakacie.
  7. Trwa w naszym kościele Międzynarodowy Festiwal Organowy. Najbliższy koncert odbędzie się w sobotę, 23 września, o godzinie 19.15. Przy organach zasiądzie bydgoski organista, doktorant Akademii Muzycznej – Szymon Olszański.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej, szczególnie „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
  9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  10. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Jadwiga Tyszkiewicz

† Iwona Kościcka

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2017.09.07 20:03, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka