Dziś jest 25 kwietnia A.D. 2019 - Czwartek w Oktawie Wielkanocy
 

XXIII Niedziela Zwykła rok A

 

 1. Na mocy dekretu ks. bpa Jana Tyrawy ks. Krzysztof Danowski - wikariusz naszej parafii - został mianowany proboszczem w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Sicienku. Ks. Krzysztofowi dziękujemy za trzyletnią pracę duszpasterską i życzymy wszelkich potrzebnych łask w nowej posłudze. Mszę św. na pożegnanie ks. Krzysztof odprawi w niedzielę 14 września o godz. 12.15.

 2. Składki i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski zbierane są dzisiaj po każdej Mszy św. w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym. Dzisiaj także są zbierane ofiary do puszek na dzieła Radia Maryja.

 3. W poniedziałek 8 września przypada Uroczystość NMP Matki Pięknej Miłości, patronki naszej diecezji. Sumę odpustową sprawował będzie Ksiądz Biskup w katedrze o godz. 18.00.

 4. Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce odprawiona zostanie w bieżącym miesiącu powtórnie w piątek 12 września o godz. 19.15 - po łacinie - w rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej. Po Mszy św. zapraszam do Domu Parafialnego na prelekcję pana Janusza Wierzbickiego na temat herbów szlachty polskiej.

 5. W piątek odbędą się również spotkania z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Dokładne godziny spotkań zostały wywieszone w gablocie i zamieszczone w internecie.

 6. W sobotę 13 września obchodzimy kolejną rocznicę objawień fatimskich. W związku z tym o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe.

 7. W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się katecheza dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Informacje znajdują się w gablocie i w internecie.

 8. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

 9. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej wraz z Ruchem Szensztackim, wychodząc naprzeciw problemom i głosom troski o dobro polskiej rodziny katolickiej - otwiera Akademię Rodziny. Projekt adresowany jest do małżeństw do 10. roku stażu małżeńskiego. Inauguracja Akademii 4 października o godz. 9.00 w Sanktuarium Zawierzenia na Piaskach. Małżeństwa przeżywające trudności, kryzysy, a nawet separację lub rozpad małżeństwa mogą zgłaszać się do wspólnoty „Sychar” działającej przy parafii pw. Chrystusa Króla na Osiedlu Błonie. Pierwsze spotkanie odbędzie się 28 września 2014 r. na Mszy św. o godz. 17.00, po Eucharystii spotkanie w salce domu parafialnego.

 10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Dramatyczne wołanie chrześcijan z Iraku; Religia, etyka albo oba przedmioty jednocześnie; Pozostawić wygodne duszpasterstwo; a także dla rodziców: Prawdziwa kobiecość - o dojrzewaniu córek.

 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

 12. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

         † Leszek Spiąkowski

 

         Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.09.01 10:57, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka