Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

XXIII Niedziela Zwykła

  1. Składki i ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski zbierane są dzisiaj po każdej Mszy św. w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
  2. Z początkiem roku szkolnego zachęcam do wsparcia działalności charytatywnej naszej parafii. Dzięki ofiarom składanym do skarbony będziemy mogli fundować obiady w szkołach najbardziej potrzebującym dzieciom naszej parafii. Liczba osób korzystających z tej formy pomocy w tym roku została zwiększona. Zachęcam do dalszego wspierania tego dzieła.
  3. We wtorek obchodzimy uroczystość NMP Matki Pięknej Miłości – głównej patronki diecezji.
  4. W najbliższy piątek Mszę św. o godz. 19.15 odprawi oraz katechezę dla dorosłych wygłosi gościnnie ks. Adam Rożniakowski.
  5. Za tydzień taca będzie przeznaczona na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii.
  6. W przyszłą niedzielę słowo Boże głosił nam będzie ojciec franciszkanin z Niepokalanowa.
  7. Kolejna rocznica wiktorii wiedeńskiej przypada w najbliższą sobotę. Z tej racji w niedzielę 13 września - w rocznicę triumfalnego wjazdu polskich zwycięzców do Wiednia - po Mszy św. o godz. 14.00 odśpiewamy w kościele Te Deum oraz Złotą Pieśń Sarmacką, po czym na dziedzińcu Domu Parafialnego odbędzie się sarmacka biesiada, na którą serdecznie zapraszam.
  8. Na stolikach zostały wyłożone dla rodziców artykuły dotyczące edukacji i wprowadzenia w szkołach ideologii „gender”. Konieczne jest poznanie zagrożeń i reagowanie przez rady rodziców.
  9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W tym numerze szczególnie gorąco polecam artykuły: „Dziedzictwo Solidarności” oraz „Izrael i Palestyna – niepewna przyszłość chrześcijan”.
  10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.09.04 20:48, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka