Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

XXII Niedziela Zwykła

 1. W związku ze wzrostem ilości przypadków zakażeń koronawirusem przypominamy, aby w kościele przestrzegać obowiązujących zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Przy wejściu do kościoła prosimy zdezynfekować ręce a podczas Mszy św. zasłaniać  usta i nos maseczką ochronną lub przyłbicą. Prosimy także o zachowywanie dystansu min. 1.5 m między osobami w kościele. 
 2. W najbliższy wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła, które zostanie odprawione po wieczornej Mszy św. 
 3. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie a po Mszy św. Nabożeństwo w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. 
 4. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 5. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. Nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. 
 6. W przyszłą niedzielę po porannej Mszy św. zapraszamy na spotkanie i nabożeństwo dla Matek i Ojców Żywego Różańca. W tym dniu także odbywać się będzie kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja. 
 7. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich uczniów, nauczycieli i wychowawców. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną tornistry i przybory szkolne.
 8. Uroczystość I Komunii św. odbędzie się w naszej parafii w niedzielę, 20 września o godz. 11.00. Dzieci i rodziców zapraszamy na spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek po wieczornej Mszy św. 
 9. Sakrament bierzmowanie młodzież naszej parafii przyjmie w środę, 30 września podczas Mszy św. o godz. 18.00. Kandydaci do tego sakramentu spotkają się we wtorek, 8 września, na Mszy św. o godz. 18.00. 
 10. Od 1 września zmianie ulegają godziny pracy Biura Parafialnego. Biuro czynne będzie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 10.00 do 12.00 natomiast w środy od 16.00 do 18.00.
 11. Od przyszłego tygodnia wznowione zostają próby chóru parafialnego Laudate Dominum – pierwsza próba odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym. Wznawia także działalność schola dziecięca – próba we wtorek o godz. 18.30.
 12. Jesienna edycja kursu przedmałżeńskiego Co i jak zanim powiesz tak odbędzie się w naszej parafii w dniach 25 – 27 września. Bliższe informacje i zapisy na stronie internetowej (www.coijak.org.pl).
 13. Polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który umieszczony będzie w naszym kościele. Dziękując tym, którzy już podjęli to zaproszenie informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej. Wersja robocza relikwiarza jest na zdjęciach na tablicy pod chórem.
 14. Bractwo Oblatów św. Brygidy zaprasza na XXXI pieszą pielgrzymkę z bydgoskiej Katedry do sanktuarium w Byszewie, która odbędzie się w sobotę, 5 września. Szczegóły na tablicy pod chórem.
 15. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na miesiąc wrzesień. 
 16. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Allegro z koncertu D - dur Claude Balbastre’a.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Andrzej Krasiński

† Andrzej Jankowski

† Urszula Borska

† Wojciech Gatz

† Henryk Kotkowski

           

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.08.28 20:38, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka