Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

XXII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj, 1 września, przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny oraz wszystkich pomordowanych rodakach. W Katedrze zostanie odprawiona Msza św. w intencji rozstrzelanych bydgoszczan w czasie masowych egzekucji na Starym Rynku, w poniedziałek, 9 września, o godz. 17.00,
 2. Dzisiaj po Mszach św. w dalszym ciągu zbierane są ofiary na remont wieży naszego kościoła. Na ten cel kwestuje także dzisiaj Koło Przyjaciół Radia Maryja. Przez ostatnie dwie niedziele do skarbony oraz na koncie bankowym zebraliśmy 4 959,88 zł. Do sfinansowania tej inwestycji potrzebujemy jeszcze 59 000,00 zł. Za wszelkie ofiary, także te wpłacane bezpośrednio na konto, składamy serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!
 3. Także dzisiaj przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL zbiera składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 4. Dzisiaj, o godz. 12.15 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną tornistry i przybory szkolne.
 5. Od dzisiaj wieczorna Msza św. w niedziele będzie sprawowana o godz. 19.00, a w dni powszednie, także w piątki, powraca Msza św. o 17.15.
 6. We wtorek o godz. 19.15 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła, a w czwartek o tej samej porze nabożeństwo ku czci św. Gemmy.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawione nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich a o godz. 18.30 Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.
 8. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe.
 10. W zakrystii do odbioru są deklaracje dla kandydatów do Bierzmowania z klas VII oraz dla dzieci, które w tym roku katechetycznym przystąpią do I Komunii św. Wypełnione deklaracje wraz z potrzebnymi dokumentami należy składać w biurze parafialnym.
 11. Spotkanie służby liturgicznej (ministrantów i lektorów) odbędzie się w sobotę, 14 września, o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
 12. Są jeszcze wolne miejsca w autokarze, którym 14 września udajemy się na wydarzenie „Polska pod Krzyżem”. Zapisy przyjmowane są przy wyjściu z kościoła pod chórem. Bliższe informacje na temat tego wydarzenia zamieszczone są na plakacie oraz w artykule „Zaprasza nas Chrystus”
 13. 7 września organizowany jest wyjazd na „Lednicę Seniora”. Bliższe informacje w gablocie.
 14. Przy wyjściu z kościoła wyłożony jest artykuł „Krzywda dzieci”, druki oświadczeń i apel Konferencji Episkopatu Polski „Stop deprawacji dzieci i młodzieży”. Zachęcamy rodziców dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do zainteresowania się tą sprawą.
 15. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Mariusz Łuczak

† Wiesława Trocha

† Ewa Bachowska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.08.31 10:20, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka