Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

XXII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj o godz. 12.15 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną tornistry i przybory szkolne dzieciom z klas pierwszych. Dziś także odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr. 3 w Domu Parafialnym.
  2. Również dzisiaj przypada - według tradycyjnego kalendarza - święto św. Stefana, Patrona Węgier. Z tej racji obchodzimy u nas Dzień Węgierski. Msza św. o błogosławieństwo Boże i pomyślność dla naszych Braci Węgrów oraz o utwierdzenie i pogłębianie braterstwa naszych Narodów zostanie odprawiona o godz. 14.00. Po Mszy św. zapraszam do Domu Parafialnego na krótką projekcję filmową oraz tradycyjną węgierską biesiadę. 
  3. Przypominam, że od dzisiaj począwszy niedzielna Msza św.  wieczorna odprawiana jest o godz. 19.00. a w dni powszednie powraca  Msza św. o godz. 17.15.
  4. We wtorek zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła na godz. 19.15. a w czwartek o tej samej porze na nabożeństwo ku czci św. Gemmy.
  5. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci, które w Roku Pańskim 2019 pragną przystąpić do I Komunii św. odbędzie się w piątek, 7 września, po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.
  6. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź św. od godz. 16.00 do 18.00. Na godz. 19.15, jak zawsze, zapraszam na Mszę św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Natomiast spotkanie z gościem specjalnym odbędzie się tydzień później, czyli w piątek 14 września.
  7. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne naszej Parafii.
  8. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
  9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Halina Wysocka

† Stanisław Błażejczyk

† Nikola Smolarek

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2018.08.31 20:54, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka