Dziś jest 20 marca A.D. 2019 - Środa II tygodnia Wielkiego Postu
 

XXII Niedziela Zwykła

 1. Dziś inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki miesięczne i zapisuje nowych członków w domu katechetycznym, w pokoju nr 3.
 2. W poniedziałek 3 września o godz. 8.15 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci i młodzieży na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego.
 3. Uwaga! W piątek rozpocznie się u nas ważny ciąg wydarzeń religijno-patriotycznych i kulturalno-oświatowych, jakim będzie trwający w dniach od 7 - 13 września Tydzień Sarmacki. Szczegóły na ulotkach, plakatach oraz w internecie.
 4. Przedszkolaków i uczniów klas pierwszych zapraszam w sobotę 8 września na godz. 12.00 na Anioł Pański, po której to modlitwie nastąpi poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych oraz specjalne błogosławieństwo.
 5. Z początkiem roku szkolnego zachęcam do wsparcia działalności charytatywnej naszej parafii. Dzięki ofiarom składanym do skarbony będziemy mogli fundować obiady w szkołach najbardziej potrzebującym dzieciom naszej parafii. Zachęcam do dalszego wspierania tego dzieła.
 6. Spowiedź dla dzieci w czwartek przed I piątkiem miesiąca od godz. 17.00.
 7. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00-18.00. Wieczorem o godz. 19.15 - jak zwykle - Msza św. w intencjach Ojczyny, Narodu i Kościoła w Polsce, którą rozpoczniemy  Tydzień Sarmacki.
 8. Spotkanie z rodzicami dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w 2013 r. odbędzie się w środę 5 września po Mszy św. o godz. 18.30. Natomiast spotkanie z tymi dziećmi odbędzie się w sobotę 8 września według porządku wywieszonego na tablicy ogłoszeń.
 9. W sobotę 8 września odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości, Patronki Diecezji Bydgoskiej. O godz. 18.00 suma odpustowa celebrowana przez Księdza Biskupa Jana Tyrawę.
 10. W przyszłą niedzielę (9 IX) składka przeznaczona będzie na cele remontowe naszej parafii.
 11. Można jeszcze wspomóc dzieło pomocy Caritas „Z uśmiechem do szkoły”. Cegiełki u ministrantów i w zakrystii.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Czesław Kaczmarek
  † Tadeusz Kostkowski
  † Ryszard Milak
  † Irena Dominiak
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2012.08.19 21:16, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka