Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

XXII Niedziela Zwykła rok A

 

 1. Jutro, tj. w poniedziałek 1 września o godz. 8.15 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież. Jednocześnie proszę rodziców o przypomnienie dzieciom, aby rozpoczęły rok szkolny z Bogiem.

 2. Powakacyjne spotkanie duszpasterstwa kolejarzy odbędzie się w poniedziałek 1 września po Mszy św. o godz. 18.30.

 3. Od 1 września od poniedziałku do piątku wraca Msza św. o godz. 17.15, a w niedzielę Msza św. wieczorna o godz. 19.00. 

 4. We wtorek nabożeństwo pierwszowtorkowe do św. Michała Archanioła o godz. 19.15. Tym razem szczególnie pomodlimy się za naszych Braci-Węgrów. Po nabożeństwie - Wieczór Węgierski. Gorąco zapraszam!

 5. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 -18.00. Wieczorem o godz. 19.15 - jak zwykle - Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. (w Domu Parafialnym) odbędzie się spotkanie ze znanym aktorem, Jerzym Zelnikiem, który przedstawi świadectwo swojego życia i twórczości.

 6. Powtórnie Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce odprawiona zostanie po tygodniu, czyli w drugi piątek miesiąca, tj. 12 września (w rocznicę Wiktorii Wiedeńskiej). Po Mszy św. odbędzie się prelekcja pana Janusza Wierzbickiego na temat herbów szlachty polskiej.

 7. W sobotę I sobotę miesiąca 6 września o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. spotkanie koła Radia Maryja. Od godz. 8.30 odwiedzimy również chorych z Komunią Świętą. Zachęcamy, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła. Tego dnia biuro księdza będzie nieczynne.

 8. W przyszłą niedzielę 7 września spotkanie z Żywym Różańcem po porannej Mszy św., a o godz. 12.00 zapraszam przedszkolaków i uczniów klas pierwszych na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

 9. Spotkanie z młodzieżą klas III przygotowująca się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.

 10. Z początkiem roku szkolnego zachęcam do wsparcia działalności charytatywnej naszej parafii. Dzięki ofiarom składanym do skarbony będziemy mogli fundować obiady w szkołach najbardziej potrzebującym dzieciom naszej parafii. Zachęcam do dalszego wspierania tego dzieła.

 11. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli swe ofiary w Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom w Iraku. Przekazaliśmy kwotę 1040 zł.

 12. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza ogłasza dodatkowy II nabór na magisterskie studia teologiczne – specjalność kapłańska oraz zaoczne magisterskie studia teologiczne – specjalność katechetyczno – pastoralna, prowadzone w Bydgoszczy w roku akademickim 2014/2015. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i studiów zostały zamieszczone w gablocie parafialnej oraz są dostępne na stronie internetowej www.teologia.diecezja.bydgoszcz.pl.

 13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. W najnowszym numerze m.in. Konieczna obrona – Watykan wobec kalifatu, Kościół w Iraku umiera na oczach całego świata, Kariera – droga do świętości?, Chcesz emeryturę? Oszczędzaj i inwestuj w rodzinę! Przebaczenie ponad ludzkie siły – Przezwyciężyć żal, dla przyszłych matek artykuł: Gdy trzeba myśleć za dwoje. Rodzicom polecam artykuł: Dzieciństwo – czas beztroski?

 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Adam Lauda

† Rajmund de Grabla – Mściszewski

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski

 


Dodane: 2014.08.23 16:06, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka