Dziś jest 25 kwietnia A.D. 2019 - Czwartek w Oktawie Wielkanocy
 

XXII Niedziela Zwykła C

 

  1. Dziś i jutro obchodzimy w naszej parafii Dni Węgierskie. Dzisiaj również inkasent Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki miesięczne i zapisuje nowych członków w domu katechetycznym, w pokoju nr 3.
  2. Z początkiem roku szkolnego zachęcam do wsparcia działalności charytatywnej naszej parafii. Dzięki ofiarom składanym do skarbony będziemy mogli fundować obiady w szkołach najbardziej potrzebującym dzieciom naszej parafii. Zachęcam do dalszego wspierania tego dzieła.
  3. Uwaga!  W piątek 6 września po Mszy św. pierwszopiątkowej w Domu Katechetycznym odbędzie się wykład znanego poznańskiego historyka, prof. Grzegorza Kucharczyka, zatytułowany "Przedmurze Chrzescijaństwa poprzez wieki: od Pierwszej Krucjaty po Cud nad Wisłą".
  4. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00-18.00. Wieczorem o godz. 19.15 - jak zwykle - Msza św. w intencjach Ojczyny, Narodu i Kościoła w Polsce, po której zapraszam na wspomniany wykład prof. Kucharczyka.
  5. W sobotę 7 września o godz. 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. spotkanie koła Radia Maryja. Od godz. 8.30 odwiedzimy również chorych z Komunią Świętą. Zachęcamy, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła. Tego dnia biuro księdza będzie nieczynne.
  6. Spotkanie z młodzieżą klas III przygotowująca się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30.
  7. W niedzielę 8 września odpust ku czci Matki Bożej Pięknej Miłości, Patronki Diecezji Bydgoskiej. O godz. 12.30 suma odpustowa celebrowana przez Księdza Biskupa Jana Tyrawę.
  8. W przyszłą niedzielę (8 IX) składka przeznaczona będzie na cele remontowe naszej parafii, a po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na dzieła Radia Maryja.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Rodzicom polecamy również ciekawe i bardzo dobre artykuły o zagrożeniach wynikających z wprowadzenia w szkołach i przedszkolach ideologii gender, niszczącej sumienia dzieci. Można je zabrać ze skrzynki pod chórem.
  10. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Robert Jakubiak

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 

 

Ks. Roman Adam Kneblewski

 

 


Dodane: 2013.08.19 13:39, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka