Dziś jest 19 lipca A.D. 2019 - Piątek XV tygodnia Okresu Zwykłego
 

XXII Niedziela Zwykła

  1. Od 1 września wraca Msza św. codzienna o godz. 17.15, a w niedzielę Msza św. wieczorna o godz. 19.00.
  2. W czwartek 1 września o godz. 8.15 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież. Również w czwartek zapraszam na nabożeństwo do św. Gemmy, jak zwykle na godz, 19.15.
  3. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 -18.00. Wieczorem o godz. 19.15  Msza św. - tym razem - w intencjach obojga Ojczyzn, Narodów i Kościołów w Polsce i na Węgrzech. Tego dnia rozpoczynamy Dni Węgierskie w naszej parafii. W piątek po Mszy św. w Domu Parafialnym wykład posła Łukasza Schreibera zatytułowany "Walka o wolność węgierskiej gospodarki".  W sobotę o godz. 15.00 - zapalenie znicza, złożenie kwiatów i modlitwa na Cmentarzu Starofarnym przy grobie Józefa Trajtlera. W niedzielę o godz. 15.30 w Domu Parafialnym wykład Krzysztofa Żabierka na temat polskiej i węgierskiej szabli oraz sztuki walki. W poniedziałek - po wieczornej Mszy św. - od godz.19.00 tradycyjna węgierska biesiada. Serdecznie zapraszam!
  4. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe, a o 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Od godz. 8.30 odwiedzimy również chorych z Komunią św. Zachęcamy, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę spotkanie z Żywym Różańcem po porannej Mszy św., a o godz. 12.00 zapraszam przedszkolaków i uczniów klas pierwszych na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  6. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  7. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Janina Krawczak

† Andrzej Brodowski

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

ks. Roman Adam Kneblewski

 


Dodane: 2016.08.25 13:14, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka