Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

XXI Niedziela Zwykła

 1. Z radością informujemy, że decyzją księdza Biskupa Jana Tyrawy, z dniem 31 sierpnia, wikariuszem w naszej parafii został mianowany ksiądz Marcin Szuster. Życzymy ks. Marcinowi wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej, a jego posługę duszpasterską zawierzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 2. Trwa sierpień, który jest szczególnym czasem poświęconym trosce o trzeźwość naszego narodu. W dalszym ciągu zachęcamy do podjęcia wraz z modlitwą wyzwania abstynencji, wynagradzając w ten sposób za wszelkie grzechy pijaństwa i alkoholizmu oraz jako wyraz miłości i troski o młode pokolenie.
 3. W środę, 26 sierpnia przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Po mszach św. odnowimy Śluby Jasnogórskie.
 4. W najbliższy czwartek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Gemmy, które zostanie odprawione po wieczornej Mszy św.
 5. Od 1 września zmianie ulegają godziny pracy Biura Parafialnego. Biuro czynne będzie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 10.00 do 12.00 natomiast w środy od 16.00 do 18.00.
 6. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego odprawiona zostanie w niedzielę, 6 września, o godz. 12.15.
 7. Jesienna edycja kursu przedmałżeńskiego Co i jak zanim powiesz tak odbędzie się w naszej parafii w dniach 25 – 27 września. Bliższe informacje i zapisy na stronie internetowej (www.coijak.org.pl).
 8. Wszystkim przebywającym i udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej i bezpiecznej podróży oraz udanego wakacyjnego wypoczynku - regeneracji sił duchowych i fizycznych. Niech to będzie dobry czas na lekturę Pisma Świętego, literatury katolickiej i wzmocnienie więzi z Panem Bogiem.
 9. Polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który umieszczony będzie w naszym kościele. Dziękując tym, którzy już podjęli to zaproszenie informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej. Wersja robocza relikwiarza jest na zdjęciach na tablicy pod chórem.
 10. Także na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z XXXI pielgrzymki Maksymiliańskiej oraz kursu przedmałżeńskiego Co i jak zanim powiesz tak.
 11. Biuro pielgrzymkowe Frater organizuje pielgrzymkę Ateny Roztocza w dniach28 VIII – 2 IX. Bliższe informacje znajdują się na ulotkach.
 12. Bractwo Oblatów św. Brygidy zaprasza na XXXI pieszą pielgrzymkę z bydgoskiej Katedry do sanktuarium w Byszewie, która odbędzie się w sobotę, 5 września. Szczegóły na tablicy pod chórem.
 13. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” - szczególnie artykuły Nikt za nas nic nie zrobi – o aktualnej sytuacji na Białorusi oraz Zawód: kościelny – o posłudze zakrystianina w parafii.
 14. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Introdukcji z Suity Gotyckiej Leona Boellmanna.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Lech Ćwikliński

† Benedykt Ginter

           

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2020.08.22 10:49, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka