Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

XXI Niedziela Zwykła

 1. Dziś po każdej Mszy świętej Koło Przyjaciół Radia Maryja zbiera ofiary na dzieła tegoż radia.
 2. Od 1 września od poniedziałku do piątku wraca Msza św. o godz. 17.15, a w niedzielę Msza św. wieczorna o godz. 19.00.
 3. We wtorek 1 września o godz. 8.15 zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Serdecznie zapraszam dzieci i młodzież. Jednocześnie proszę rodziców o przypomnienie dzieciom, aby rozpoczęły rok szkolny z Panem Bogiem.
 4. W środę: Matki Boskiej Częstochowskiej. Z tej racji zapraszam na Mszę św. w klasycznym rycie rzymskim (śpiewaną) o godz. 17.15  oraz  na godz.19.15 - na koncert w ramach XII Międzynarodowych Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej, na którym wystąpi: Marek Kudlicki, organista z Austrii.
 5. Przypominam, że w najbliższy piątek - jak zwykle - odprawiona zostanie Msza św. o godz. 19.15,  a po niej katecheza dla dorosłych,  na którą gorąco zapraszam.
 6. W zakrystii oraz w biurze parafialnym przyjmujemy przybory szkolne na wyprawki dla potrzebujących dzieci z naszej parafii.
 7. Dzisiaj podczas Mszy św. usłyszeliśmy grę na antycznym instrumencie sprzed trzech tysięcy lat - duduku ormiańskim. Grał na nim Kamil Radzimowski - jedyny artysta w Polsce grający na tym instrumencie. Po Mszy św. można posłuchać jeszcze kilku utworów i nabyć płytę CD przed kościołem.
 8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W tym numerze szczególnie gorąco polecam: „SYCHAR - ratunek dla wielu małżeństw” oraz „Jakiej muzyki potrzebuje Kościół”.
 9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Krystyna Sauter
  † Zygmunt Malicki
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.08.21 18:23, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka