Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

XX Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj, zgodnie z apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski przeżywamy Dzień Solidarności z mieszkańcami Bejrutu. W ubiegła niedzielę, na pomoc ofiarom tragicznej eksplozji w stolicy Libanu zebraliśmy 5 843,00 zł. Serdecznie dziękujemy za każdy dar serca! Zebrane ofiary zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.
  2. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, którzy w miniony piątek wzięli udział w XXXI Pielgrzymce Maksymiliańskiej z naszego kościoła na Osową Górę, także tym którzy duchowo wspierali wszystkich pątników. Wyrażamy także wdzięczność służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo pielgrzymów.
  3. Trwa sierpień, który jest szczególnym czasem poświęconym trosce o trzeźwość naszego narodu. W dalszym ciągu zachęcamy do podjęcia wraz z modlitwą wyzwania abstynencji, wynagradzając w ten sposób za wszelkie grzechy pijaństwa i alkoholizmu oraz jako wyraz miłości i troski o młode pokolenie.
  4. Wszystkim przebywającym i udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej i bezpiecznej podróży oraz udanego wakacyjnego wypoczynku - regeneracji sił duchowych i fizycznych. Niech to będzie dobry czas na lekturę Pisma Świętego, literatury katolickiej i wzmocnienie więzi z Panem Bogiem.
  5. Polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który umieszczony będzie w naszym kościele. Dziękując tym, którzy już podjęli to zaproszenie informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej. Wersja robocza relikwiarza jest na zdjęciach na tablicy pod chórem.
  6. Biuro pielgrzymkowe Frater organizuje pielgrzymkę Ateny Roztocza w dniach28 VIII – 2 IX. Bliższe informacje znajdują się na plakacie oraz wyłożonych ulotkach.
  7. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” - szczególnie artykuły Bejrut – dość, wystarczy! – o sytuacji w stolicy Libanu po tragicznej eksplozji oraz artykuły związane ze stuleciem Cudu nad Wisłą.
  8. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Preludium c - moll Jana Sebastiana Bacha.
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Krystyna Sobczak

† Ryszard Bandurski

        

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.08.15 19:38, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka