Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

XVIII Niedziela Zwykła

 1. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień, który jest szczególnym czasem poświęconym trosce o trzeźwość naszego narodu. Hasło tego miesiąca - „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach” – w sposób szczególny zwraca uwagę na sytuację polskich dzieci w rodzinach z problemem alkoholowym. Zechciejmy podjąć wraz z modlitwą wyzwanie abstynencji wynagradzając w ten sposób wszelkie grzechy pijaństwa i alkoholizmu oraz jako wyraz miłości i troski o młode pokolenie.
 2. Dzisiaj w związku z przypadającym wspomnieniem Matki Bożej Anielskiej, w naszym kościele można uzyskać odpust zupełny – tzw. Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami – należy pobożnie nawiedzić kościół, odmówić Ojcze Nasz lub Wyznanie Wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. oraz nie mieć przywiązania do grzechu ciężkiego.
 3. We wtorek wspominamy w liturgii św. Jana Marię Vianneya – szczególną modlitwą otoczmy wszystkich kapłanów. W tym dniu zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła, które zostanie odprawione po wieczornej Mszy św.
 4. W pierwszy czwartek miesiąca obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. Po Mszy św. wieczornej odprawione zostanie nabożeństwo o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 5. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godziny 17.00. Po wieczornej Mszy św. zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. Zapraszamy do wzięcia udziału w tradycyjnej, XXXI Pielgrzymce Maksymiliańskiej, która wyruszy z naszego kościoła w piątek, 14 sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00 w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Pielgrzymka odbędzie się z zachowaniem wszystkich obowiązujących rygorów sanitarnych.
 7. Wszystkim przebywającym i udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej i bezpiecznej podróży oraz udanego wakacyjnego wypoczynku - regeneracji sił duchowych i fizycznych. Niech to będzie dobry czas na lekturę Pisma Świętego, literatury katolickiej i wzmocnienie więzi z Panem Bogiem.
 8. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby Radia Maryja, a taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na budowę systemu i sieci teleinformatycznej w naszej parafii.
 9. Polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który umieszczony będzie w naszym kościele. Dziękując tym, którzy już podjęli to zaproszenie informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej. Wersja robocza relikwiarza jest na zdjęciach na tablicy pod chórem.
 10. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” - szczególnie artykuły Wiedziały jak pomagać – o pomocy, jaką powstańcom warszawskim niosły siostry zakonne oraz Co komu wolno na Jasnej Górze – rozmowa z o. Samuelem Pacholskim, przeorem jasnogórskiego klasztoru.
 11. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania fragmentów z Mszy zakonnej François Couperin’a.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Waldemar Rocławski

† Henryk Warczak

† Irena Kunys

† Jadwiga Dobbek

           

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.08.01 16:19, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka