Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

XVIII Niedziela Zwykła

  1. Pragnę z serca podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii, zwłaszcza obydwu pokoleniom państwa Piekarskich, państwu Iwaszkom i państwu Mizerom - za wspaniałą gościnę udzieloną naszym przyjaciołom z Brazylii i Madagaskaru, jak również wszystkim zaangażowanym w akcję wolontariuszom z Mateuszem Raczyńskim i Kubą Plebańskim na czele. Bóg zapłać!
  2. We wtorek o godz. 19.15 zapraszam na nabożeństwo do św. Michała Archanioła, a w czwartek, o tej samej porze, na nabożeństwo do św. Gemmy. Bezpośrednio po nabożeństwach w Domu Parafialnym na drugim piętrze: we wtorek spotkanie Stowarzyszenia "Dwie Korony", na którym gościć będzie pani radna Szabelska, a w czwartek spotkanie duszpasterstwa samotnych opuszczonych małżonków.
  3. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 - 18.00. Wieczorem o godz. 19.15 - jak zwykle - Msza św. (w klasycznym rycie rzymskim) w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce. Po Mszy św. (w kościele) odbędzie się spotkanie z ks. Maciejem Chmielewskim, zatytułowane "Z pamiętnika egzorcysty". Szczegóły na ulotkach.
  4. W sobotę o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 8.30 Msza św. (w klasycznym rycie rzymskim) wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Od godz. 8.30 ks. Maciej odwiedzi chorych z Komunią Świętą. Ks. Wojciech uczyni to we wrześniu. Zachęcamy, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła.
  5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W tym numerze szczególnie gorąco polecam artykuł pt.: „Posłani, aby zmieniać świat”.
  6. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  7. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Zofia Choczyńska

      † Waldemar Weznerowicz

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2016.07.29 17:12, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka