Dziś jest 22 sierpnia A.D. 2019 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej 
 

XVII Niedziela Zwykła

  1. Przypominam, że w lipcu i sierpniu od poniedziałku do czwartku Msze św. są odprawiane tylko dwa razy dziennie: o 7.30 i 18.30, w piątki dodatkowo o 19.15 (w klasycznym rycie rzymskim), a w soboty i niedziele bez zmian.
  2. Dzisiaj kazania na wszystkich Mszach św. głosi ks. Daniel Woźniak, misjonarz z Ukrainy, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej
  3. We wtorek zapraszam na nabożeństwo do św. Michała Archanioła na godzinę 19.15. W czwartek o tej samej porze, na nabożeństwo do św. Gemmy.
  4. W środę 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami.
  5. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godziny 16.00 do 18.00, Wieczorem o godz. 19.15 - jak zwykle - Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce.
  6. W I sobotę miesiąca o godz. 8.00 nabożeństwo różańcowe, a o 8.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Od godz. 8.30 ks. Wojciech odwiedzi chorych z Komunią św.
  7. W przyszłą niedzielę Koło Przyjaciół Radia Maryja będzie zbierało ofiary na cele tegoż radia.
  8. Niestety coraz częściej w naszej pięknej świątyni i wokół niej dochodzi do aktów wandalizmu. Zdarza się, że ktoś wchodzi do Domu Bożego, by załatwić swoje potrzeby fizjologiczne, a na porządku dziennym dzieci (niekiedy również z osobą dorosłą), bawiąc się piłką przy kościele i odbijając ją o mur świątyni, niszczą jej fasadę. W takich przypadkach proszę o interwencję, włącznie z zawiadamianiem policji lub straży miejskiej. Nie popełniajmy grzechu zaniedbania!
  9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia, a tym, którzy przeżywają wakacje i urlopy Bożego błogosławieństwa na ten czas.
  10. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Marzena Glińska

† Beata Dutkiewicz

† Leszek Włoczywoda

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

                                                              ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2017.07.29 17:10, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka