Dziś jest 17 grudnia A.D. 2018 - Poniedziałek III tygodnia Adwentu
 

XVII Niedziela Zwykła rok A

1. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.00. Msza św. pierwszopiątkowa w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce zostanie odprawiona jak zwykle o godz. 19.15.

2. W sobotę o godz. 8.00 zostanie odmówiony różaniec święty, a następnie tradycyjnie o 8.30 odbędzie się Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Natomiast od godz. 12.00 1 sierpnia do końca soboty można w naszej świątyni otrzymać odpust zupełny Porcjunkuli.Warunkiem jest pobożne nawiedzenie kościoła w stanie łaski uświęcającej z równoczesnym odmówieniem Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

3. W piątek i sobotę ks. Michał uda się do swoich chorych z posługą sakramentalną, i z tego powodu w sobotę nie będzie czynne biuro księdza.

4. Po raz kolejny policja zwraca się z apelem o ostrożność wobec oszustów wyłudzających i kradnących pieniądze oraz inne cenne przedmioty szczególnie osobom starszym. Proszę o zapoznanie się z wywieszoną informacją na ten temat.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: o kolejnym konflikcie w Ziemi Świętej; rozmowa z Hanną Suchocką o Konkordacie; Bohaterowie nieujarzmionego miasta – o powstaniu warszawskim; z cyklu Lato Pielgrzyma o sanktuarium w Krzeszowie; o św. Charbelu – mnichu cudotwórcy; dla rodziców: Dlaczego tata ma być tatą?

6. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia, a tym, którzy przeżywają wakacje i urlopy Bożego błogosławieństwa na ten czas.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Andrzej Kulupa

† Marek Wojtis

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.07.26 10:58, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka