Dziś jest 20 marca A.D. 2019 - Środa II tygodnia Wielkiego Postu
 

XVII Niedziela Zwykła C

1. Przypominam, że w czasie wakacji biuro księdza od poniedziałku do środy jest czynne tylko od 16.00 do 17.00, natomiast od czwartku do soboty normalnie od 10.00 do 12.00 (chyba, że będzie akurat pogrzeb).

2. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00.

3. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce o godz. 19.15. Po Mszy św. zapraszam do Domu Katechetycznego na prezentację multimedialną zatytułowaną "Obrazy buntu". Spotkanie poprowadzą panowie: Edward Małachowski i Albin Zieliński.

4. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.30. Następnie spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja w domu katechetycznym. Tego dnia ks. Michał odwiedzi swoich chorych z Komunią św. pierwszopiątkową i z tej przyczyny nie będzie czynne biuro księdza.

5. W najbliższą sobotę i niedzielę (3 i 4 sierpnia) po każdej Mszy św. będą zbierane podpisy poparcia dla Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z Nas”. Konieczny jest numer PESEL. Szczegóły są na plakacie i na ulotkach znajdujących się w skrzynce na tablicy ogłoszeń.

6. Gimnazjum nr 24 przy ul. Kościuszki 37a otwiera kolejną autorską klasę ratowniczą. Jest to jedyna taka klasa w naszym mieście, która przygotowuje do reagowania w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu. Uczniowie będą przygotowywani przez wysokiej klasy specjalistów. Ulotki Gimnazjum ze szczegółowymi informacjami są wyłożone przy wyjściu z kościoła.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: jak młodzi Polacy przeżywają Dni Młodych w Rio; o tworzeniu czarnej legendy powstania warszawskiego; czy katolik może być biznesmenem.

8. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Irena Mazur

† Władysław Sobociński

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.07.27 14:32, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka