Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

XVI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj rozpoczyna się XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa, który zakończy się w przyszłą niedzielę, 26 lipca. W tym dniu po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych – samochodów, motocykli, rowerów, hulajnóg itp. Prosimy, aby pojazdy ustawiać wokół kościoła.
 2. XVI Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę z racji panującej ciągle epidemii odbędzie się w tym roku w dwóch formach: pieszej, sztafetowej i duchowej. Szczególnie serdecznie zapraszamy do duchowego uczestnictwa w tegorocznej pielgrzymce. Zapisy i dokładne informacje na stronie internetowej (www.pielgrzymka.bydgoszcz.pl). Otoczmy wszystkich pątników naszymi modlitwami.
 3. Dla nas, szczególnym zaproszeniem do podjęcia pielgrzymkowego trudu będzie tradycyjna, XXXI Pielgrzymka Maksymiliańska, która wyruszy z naszego kościoła w piątek, 14 sierpnia.
 4. Trwają wakacje – wszystkim udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej i bezpiecznej podróży oraz udanego wakacyjnego wypoczynku - regeneracji sił duchowych i fizycznych. Niech to będzie dobry czas na lekturę Pisma Świętego, literatury katolickiej i wzmocnienie więzi z Panem Bogiem.
 5. W lipcu i w sierpniu są jeszcze wolne intencje mszalne w dni powszednie. Intencje można zamawiać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 6. W ubiegłą niedzielę na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii zebraliśmy 5 680 zł. Dziękujemy za wszystkie ofiary – Bóg zapłać!
 7. Rozpoczęliśmy prace nad budową struktury oraz systemu teleinformatycznego w naszej parafii – zarówno w kościele, na plebanii, w domu katechetycznym oraz na cmentarzu. Chodzi o zintegrowanie parafialnych obiektów oraz poprawę funkcjonowania kancelarii parafialnej, biura cmentarnego oraz parafialnej strony internetowej. Dzięki zamontowanym kamerom poprawi się także poziom bezpieczeństwa – szczególnie w kościele oraz na cmentarzu.
 8. Polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który umieszczony będzie w naszym kościele. Dziękując tym, którzy już podjęli to zaproszenie informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej. Wersja robocza relikwiarza jest na zdjęciach na tablicy pod chórem.
 9. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 21 – 29 września. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Zapisy przyjmowane są w biurze parafialnym.
 10. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” - szczególnie artykuły: Kierunek Jasna Góra – o tegorocznym, nietypowym pielgrzymowaniu w czasie epidemii oraz Mikrofon i habit – o twórczości siostry Janiny Kaczmarczyk.
 11. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Postludium C – dur Moritza Brosiga.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Marian Dublanica

† Irena Kwaśniewska

† Renata Bach

† Krystyna Synakiewicz

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.07.18 09:20, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka