Dziś jest 17 grudnia A.D. 2018 - Poniedziałek III tygodnia Adwentu
 

XVI Niedziela Zwykła rok A

1. Jutro, po Mszy św. o godz. 6.00 w Katedrze, wyruszy diecezjalna X Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymów polecamy w naszych modlitwach opiece Matki Bożej Pięknej Miłości – Patronce naszej Diecezji.

2. W środę obchodzimy święto św. Brygidy, patronki Europy, a w piątek święto św. Jakuba Apostoła. Z racji przypadającego również tego dnia wspomnienia św. Krzysztofa po Mszy św. wieczornej zostaną poświęcone pojazdy, które proszę ustawić na parkingu wokół kościoła. Z tej okazji będzie można złożyć ofiarę na pojazdy dla misjonarzy. Szczegóły na plakacie.

3. W tym tygodniu zachęcam do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej: w dniach 26-27 lipca przypada Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej pod hasłem „Z Maryją wierzę w Syna Bożego”. Następną inicjatywą jest otoczenie modlitwą jednego zagubionego człowieka z intencją wyproszenia mu zbawienia. Dla zainteresowanych są ulotki i artykuł na ten temat z „Naszego dziennika”.

4. Przypominam, ze w każdy piątek o godzinie 15.00 w naszym kościele jest odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego, a następnie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej.

2. Po raz kolejny policja zwraca się z apelem o ostrożność wobec oszustów wyłudzających i kradnących pieniądze oraz inne cenne przedmioty szczególnie osobom starszym. Proszę o zapoznanie się z wywieszoną informacją na ten temat.

3. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in.: o prośbie o przebaczenie, którą wystosował do skrzywdzonych papież Franciszek; o księdzu chorym na raka, który założył hospicjum; Mundial z Jezusem w tle; w cyklu Lato Pielgrzyma tym razem o Kamieniu Pomorskim; Jak rozeznawać to, co jest dla nas dobre; dla małżonków: Jak nie dać się rutynie w małżeństwie.

4. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia, a tym, którzy przeżywają wakacje i urlopy Bożego błogosławieństwa na ten czas.

5. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Adam Robaczewski

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.07.19 10:26, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka