Dziś jest 20 marca A.D. 2019 - Środa II tygodnia Wielkiego Postu
 

XVI Niedziela Zwykła C

1. Dzisiaj sprzed naszej Katedry wyruszyła IX Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymów polecamy w naszych modlitwach opiece Matki Bożej Pięknej Miłości – Patronce naszej Diecezji.

2. We wtorek obchodzimy święto św. Brygidy, patronki Europy, a w czwartek święto św. Jakuba Apostoła. Z racji przypadającego również w czwartek wspomnienia św. Krzysztofa po Mszy św. wieczornej zostaną poświęcone pojazdy, które proszę ustawić na parkingu wokół kościoła.

3. W naszym kościele pod chórem, w skrzynce na tablicy ogłoszeń, znajdują się przedruki ciekawych tekstów z prasy katolickiej. Zachęcam do zapoznania się z tymi artykułami, a następnie przekazania ich innym.

4. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: artykuł wyjaśniający sens zmian 4 przykazania kościelnego, o przyznaniu telewizji Trwam miejsca na multipleksie; o upamiętnieniu rzezi wołyńskiej; o cnocie pokory itp.

5. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

6. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Liliana Chyży

† Jerzy Rompalski

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.07.20 11:18, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka