Dziś jest 26 lipca A.D. 2021 -
 

XV Niedziela Zwykła

  1. Trwają wakacje – wszystkim udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej podróży oraz udanego wypoczynku, regeneracji sił duchowych i fizycznych. Przypominamy, że nie ma wakacji od modlitwy i niedzielnej Mszy św.
  2. W piątek przeżywać będziemy wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel – w czasie wieczornej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego – zarówno tych przyniesionych przez siebie jak i tych, które będzie można nabyć w zakrystii przed Mszą św.
  3. W przyszłą niedzielę zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II na godz. 19.30. Prosimy o przyniesienie różańców, które były rozdawane w czasie uroczystości z okazji 101 rocznicy urodzin Jana Pawła II, 18 maja.
  4. Z racji przypadającego w niedzielę, 25 lipca, wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych – samochodów, motocykli, rowerów, hulajnóg itp.
  5. W okresie wakacyjnym – do końca sierpnia – biuro parafialne oraz biuro cmentarne czynne są tylko w godzinach przedpołudniowych – od 10.00 do 12.00.
  6. Trwa remont dachu nad prezbiterium naszego kościoła. W ramach dotychczasowych prac rozebrano rynny, opierzenia i pokrycie dachówki, zdemontowano łaty drewniane, oczyszczono i naprawiono więźbę dachu, zadeskowano połacie, ułożono membranę paroprzepuszczalną oraz zamontowano kontrłaty i łaty. Przez ubiegłe niedziele, do specjalnej skarbony, zebraliśmy 6 542,55 zł. Za wszelkie ofiary, także te z dzisiejszej tacy, jak i wpłacane bezpośrednio na konto bankowe (z dopiskiem „Remont dachu”), składamy serdeczne podziękowania – Bóg zapłać!
  7. W ubiegłą niedzielę do puszek na potrzeby Radia Maryja zebraliśmy 676,60 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
  8. Polecamy lekturę najnowszy numeru „Przewodnika Katolickiego” – szczególnie rozmowę z abpem Stanisławem Budzikiem pt. „Klucz do kodu ludzkiej cywilizacji” a także artykuł „Grunwald: batalistyka, mistyka, symbol” o znaczeniu zwycięstwa z 1410 roku w 611 rocznicę tego wydarzenia.
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Zdzisław Kliglich lat 70;

† Zygmunt Sikora lat 86;

† Adam Fiedorowicz lat 58;

† Wojciech Wesołowski lat 67;

† Gertruda Gabryelska lat 93;

† Elżbieta Bromirska lat 78;

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…


Dodane: 2021.07.10 17:27, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka