Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

XV Niedziela Zwykła

 1. Decyzją Księdza Biskupa Jana Tyrawy, ks. Grzegorz Wiciński, wikariusz naszej parafii, został z dniem dzisiejszym mianowany proboszczem parafii pw. św. Katarzyny w Rynarzewie. Okazja do wyrażenia wdzięczności za roczną posługę ks. Grzegorza w naszej wspólnocie będzie w najbliższy wtorek podczas i po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. W czwartek przezywać będziemy wspomnienie Matki Bożej z Góry Karmel – w czasie wieczornej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego – zarówno tych przyniesionych przez siebie jak i tych, które będzie można nabyć w zakrystii przed Mszą św.
 3. Trwają wakacje – wszystkim udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej i bezpiecznej podróży oraz udanego wakacyjnego wypoczynku - regeneracji sił duchowych i fizycznych. Niech to będzie dobry czas na lekturę Pisma Świętego, literatury katolickiej i wzmocnienie więzi z Panem Bogiem.
 4. W lipcu i w sierpniu są jeszcze wolne intencje mszalne w dni powszednie. Intencje można zamawiać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 5. Z racji przypadającego 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych – samochodów, motocykli, rowerów, hulajnóg itp. odbędzie się w niedziele, 26 lipca, po każdej Mszy św.
 6. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Radia Maryja zebraliśmy do puszek 750 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 7. Polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który umieszczony będzie w naszym kościele. Dziękując tym, którzy już podjęli to zaproszenie informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej. Wersja robocza relikwiarza jest na zdjęciach na tablicy pod chórem.
 8. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 21 – 29 września. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Zapisy przyjmowane są w biurze parafialnym.
 9. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” - szczególnie artykuły: Most nad niespokojną wodą – o procesie beatyfikacyjnym czarnoskórej Thei Bowman oraz Pokolenie lockdownu – o młodych ludziach wchodzących na rynek pracy w czasie pandemicznego kryzysu.
 10. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Preludium i fugi c – moll Jana Sebastiana Bacha.
 11. W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Stefania Wietrzyńska - Piasecka

† Lucyna Pszczolińska

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.07.10 17:22, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka