Dziś jest 17 grudnia A.D. 2018 - Poniedziałek III tygodnia Adwentu
 

XV Niedziela Zwykła rok A

1. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

2. W związku z wątpliwościami dotyczącymi rodziców chrzestnych pragnę wyjaśnić, że zaświadczenie o życiu religijnym i o możliwości bycia rodzicem chrzestnym otrzymuje się z parafii zamieszkania (a nie zameldowania). Osoby pragnące być chrzestnymi, a mieszkające i pracujące poza granicami Polski więcej niż pół roku pobierają zaświadczenie z parafii obecnego zamieszkania (np. w Irlandii czy Holandii) mimo, że mają zameldowanie w Polsce. Jeżeli więc osoby te przewidują dłuższy pobyt za granicą winny się zgłosić do Polskiej Misji Katolickiej (jeśli nie ma Polskiej Misji w pobliżu, to do Kościoła Katolickiego w danym kraju) i zarejestrować się w parafii. Tam prowadzić życie religijne, uczęszczać na Mszę św. i korzystać z sakramentów świętych.

3. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze znajdziemy wiele ciekawych artykułów, m.in.: O Bogu w nowym elementarzu dla dzieci; o głoszeniu Ewangelii w czasie wakacji; o portalu internetowym dla ojców „tato.net”; w cyklu „Lato Pielgrzyma” o Wadowicach; o powołaniu misyjnym dla świeckich; dla rodziców: o zasadach wychowania, które nie działają.

4. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia, a tym, którzy przeżywają wakacje i urlopy Bożego błogosławieństwa na ten czas.

5. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Wiesław Łącki

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.07.12 11:17, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka