Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

XIX Niedziela Zwykła

 1. Trwa sierpień, który jest szczególnym czasem poświęconym trosce o trzeźwość naszego narodu. W dalszym ciągu zachęcamy do podjęcia wraz z modlitwą wyzwania abstynencji, wynagradzając w ten sposób za wszelkie grzechy pijaństwa i alkoholizmu oraz jako wyraz miłości i troski o młode pokolenie.
 2. Zapraszamy do wzięcia udziału w tradycyjnej, XXXI Pielgrzymce Maksymiliańskiej, która wyruszy z naszego kościoła w najbliższy piątek, 14 sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się Koronką
  do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00 w parafii
  pw. św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Pielgrzymka odbędzie się z zachowaniem wszystkich obowiązujących rygorów sanitarnych dlatego prosimy o zabranie ze sobą maseczek, napoju w butelce i nakrycia głowy.
 3. W sobotę, 15 sierpnia, przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Poświęcenie ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.
 4. W tym dniu także obchodzić będziemy setną rocznicę Cudu nad Wisłą. Prośmy w modlitwach, przez wstawiennictwo Wniebowziętej, by tak jak przed stu laty Polska zatrzymała inwazję wojsk bolszewickich w Europie, dzisiaj stała się ostoją i bastionem broniącym chrześcijańskich praw i wartości na naszym kontynencie.
 5. Wszystkim przebywającym i udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej
  i bezpiecznej podróży oraz udanego wakacyjnego wypoczynku - regeneracji sił duchowych
  i fizycznych. Niech to będzie dobry czas na lekturę Pisma Świętego, literatury katolickiej
  i wzmocnienie więzi z Panem Bogiem.
 6. W ubiegłą niedzielę na potrzeby Radia Maryja zebraliśmy 700 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary. Bóg zapłać!
 7. Polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który umieszczony będzie w naszym kościele. Dziękując tym, którzy już podjęli to zaproszenie informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej. Wersja robocza relikwiarza jest na zdjęciach na tablicy pod chórem.
 8. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” - szczególnie artykuły Turecka batalia o światowy symbol – o głośnej i kontrowersyjnej decyzji przekształcenia bazyliki Hagia Sofia w meczet oraz artykuły związane ze zbliżającą się uroczystością Wniebowzięcia NMP.
 9. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania chorału Przychodzi zbawiciel Świata Jana Sebastiana Bacha.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Irena Tomaszewska

† Waldemar Kowalkowski

† Stanisław Bobek

           

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.08.08 17:32, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka