Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

XIX Niedziela Zwykła

  1. W środę, 14 sierpnia, wyruszy z naszego kościoła XXX Pielgrzymka Maksymiliańska. Zbiórka i błogosławieństwo pielgrzymów
    o godz. 15.30. Suma odpustowa w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po Mszy św. poczęstunek dla pielgrzymów.
  2. Także w środę rozpoczną się prace remontowe wieży naszego kościoła. Z tej racji, od środy, niedostępny będzie chodnik przy kościele od strony pl. Piastowskiego. Aby zgromadzić brakujące środki na tzw. wkład własny potrzebny do realizacji tego przedsięwzięcia, od przyszłej niedzieli, po każdej Mszy św. zbierać będziemy ofiary do specjalnie przygotowanej skarbony. Już dzisiaj za wszelkie wsparcie tej inwestycji składamy serdeczne – Bóg zapłać!
  3. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w naszym kościele odprawione zostaną według porządku niedzielnego. Poświęcenie ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.
  4. 15 sierpnia to także 99 rocznica Bitwy Warszawskiej znanej także jako Cud nad Wisłą. Chciejmy w tym dniu szczególnie dziękować Maryi za wsparcie i opiekę jakie roztoczyła nad Polską i Europą, broniąc cały kontynent przed inwazją wojsk bolszewickich.
  5. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
  6. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia a tym, którzy przeżywają wakacje i urlopy Bożego błogosławieństwa na ten czas.
  7. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Teresa Łukowiak

† Urszula Przemyłska

† Danuta Obidzińska

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.08.14 19:32, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka