Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

XIX Niedziela Zwykła

 

 1. W najbliższy wtorek - 14 sierpnia - wyruszy z naszej parafii XXIII Pielgrzymka Maksymilianowska. Wyjście pielgrzymki (o godz. 16.00) poprzedzi w naszym kościele nabożeństwo o godz. 15.40, zaś suma odpustowa w kościele św. Maksymiliana na Osowej Górze rozpocznie się o godz. 18.00.
 2. W środę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie Matki Bożej Zielnej. Msze św. jak w każdą niedzielę. Święcenie kwiatów i ziół podczas każdej Mszy św. Tego dnia zapraszam również na uroczyste nabożeństwo o godz. 15.30 - w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce.
 3. W przyszłą niedzielę przypada rocznica kolejnego objawienia fatimskiego. Z tej okazji o godz. 15.30 odprawione zostanie nabożeństwo różańcowe, na które serdecznie zapraszam. Również w przyszłą niedzielę w naszym kościele odbędzie się promocja książek o tematyce religijnej, które można będzie nabyć przy wyjściu z kościoła.
 4. Cegiełki Caritas „Z uśmiechem do szkoły” o nominałach 1, 2 i 5 złotych są do nabycia u ministrantów i w zakrystii. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup wyprawek szkolnych, a także na dofinansowanie wyżywienia w roku szkolnym dla dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich – także z naszej parafii. W zakrystii oraz w biurze parafialnym przyjmujemy również przybory szkolne na wyprawki dla potrzebujących dzieci z naszej parafii.
 5. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Zofia Czubek
  † Sabina Pawlak
  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski

 


Dodane: 2012.08.11 10:47, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka