Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

XIX Niedziela Zwykła rok A

 

 1. W czwartek 14 sierpnia wyruszy z naszej parafii jubileuszowa XXV Pielgrzymka Maksymiliańska. Wyjście pielgrzymki o godz. 16.00 Zbiórka w kościele o godz. 15.40, zaś suma odpustowa w kościele św. Maksymiliana na Osowej Górze rozpocznie się o godz. 18.00.

 2. W piątek obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, tradycyjnie Matki Bożej Zielnej. Msze św. jak w każdą niedzielę. Świecenie kwiatów i ziół podczas każdej Mszy św. Tego dnia zapraszam również na uroczyste nabożeństwo o godz. 15.30 – w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce.

 3. Cegiełki Caritas „Z uśmiechem do szkoły” o nominałach 1, 2 i 5 złotych są do nabycia u ministrantów i w zakrystii. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na zakup wyprawek szkolnych, a także na dofinansowanie wyżywienia w roku szkolnym dla dzieci z rodzin wielodzietnych i ubogich – także z naszej parafii.

 4. W zakrystii oraz w biurze parafialnym przyjmujemy nowe lub w dobrym stanie używane przybory szkolne na wyprawki dla potrzebujących dzieci z naszej parafii.

 5. W piątek 15 sierpnia i w sobotę 16 sierpnia biuro parafialne będzie nieczynne.

 6. Zachęcam do lektury Przewodnika katolickiego. W najnowszym numerze wakacyjnym między innymi: "Nauczyciel ma prawo działać zgodnie ze sumieniem", o obchodach 70. rocznicy powstania warszawskiego, "Z miłości do Maryi" – wywiad z naszą parafianką, panią Krystyną Jankowską i "Silniejsi od uzależnienia".

 7. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

  Halina Lazarek

  Mieczysława Kamińska

  Władysława Turzańska

  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

  ks. Roman Adam Kneblewski

Dodane: 2014.08.05 22:29, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka