Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

XIII Niedziela Zwykła

 1. Zakończył się rok szkolny – za ofiarną służbę, zwłaszcza w trudnym czasie epidemii, dziękujemy pedagogom, nauczycielom i katechetom. Wszystkim życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku oraz regeneracji sił duchowych i fizycznych jednocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od modlitwy i niedzielnej Mszy św. 
 2. W naszej wspólnocie witamy dzisiaj ks. Adama Rożniakowskiego, który decyzją Księdza Biskupa będzie pełnił obowiązki wikariusza naszej parafii. 
 3. Kończy się czerwiec - miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane są codziennie po wieczornej Mszy św.
 4. W poniedziałek przeżywać będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o Ojcu Świętym. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Świętej. 
 5. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie oraz nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich. 
 6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 17.00 a po Mszy św. wieczornej odprawione zostanie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata oraz nabożeństwo pierwszosobotnie. 
 8. Polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który umieszczony będzie w naszym kościele. Dziękując tym, którzy już podjęli to zaproszenie informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej. Wersja robocza relikwiarza jest na zdjęciach na tablicy pod chórem.
 9. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 21 – 29 września. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Zapisy przyjmowane są w biurze parafialnym.
 10. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi rekrutację na studia magisterskie i podyplomowe nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Szczegóły w gablotach i na stronie internetowej.
 11. Wszystkich, którzy znajdą się w potrzebie zachęcamy do skorzystania z pomocy psychologów, psychiatrów i pedagogów, którą zaoferowały nam: Klinika Psychiatrii X Wojskowego Szpitala Klinicznego, Poradnia Akademicka Wyższej Szkoły Gospodarki i osoby prywatne. Szczegółyna stronie internetowej naszej parafii.
 12. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na miesiąc lipiec.
 13. W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Janina Młodzikowska

† Krystyna Smolińska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.06.27 17:49, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka