Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

XIII Niedziela Zwykła

 1. Dziękujmy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego przeżycia oktawy Bożego Ciała i naszego parafialnego odpustu. Za wszelki trud i poświęcony czas serdeczne Bóg zapłać!
 2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedziele i święta o godz. 19.30.
 3. W lipcu i sierpniu, w dni powszednie, nie będzie sprawowana Msza św. o godz. 17.15.
 4. W wtorek o godz. 19.15 zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła, a w czwartek o tej samej porze nabożeństwo ku czci św. Gemmy.
 5. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. O godz. 19.15 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, po Mszy św. nabożeństwo różańcowe.
 7. W przyszłą niedziele Koło Przyjaciół Radia Maryja kwestować będzie na potrzeby tegoż radia.
 8. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Obecnie w wielu parafiach i szkołach brakuje katechetów, dlatego zapraszamy chętne osoby na:

- Magisterskie Zaoczne Studia Teologiczne – specjalność katechetyka,

- 2 – letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne,

- Roczne Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej.

Rekrutacja na studia zaoczne trwa di 9 września a rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone w dniach 12 – 13 września. Bliższe informacje dotyczące warunków rekrutacji i studiów zostały zamieszczone w gablocie oraz są dostępne na stronie internetowej (www.bydgoskateologia.pl).

 

 1. Polecam lekturę prasy katolickiej - szczególnie najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego” oraz najnowszy numer naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 2. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia a tym, którzy przeżywają wakacje i urlopy Bożego błogosławieństwa na ten czas.
 3. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

   

  † Józef Ogiela

  † Janina Góralska

  † Anna Szmyd

  † Krzysztof Stępień

  † Jacek Mórawski

   

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.08.14 11:08, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka