Dziś jest 17 grudnia A.D. 2018 - Poniedziałek III tygodnia Adwentu
 

XIII Niedziela Zwykła

 

 1. W piątek zakończył się rok szkolny. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają działalność charytatywną naszej parafii. Dzięki ofiarom składanym do skarbony 30 uczniów naszej parafii jadło obiady w szkołach. Zachęcam do dalszego wspierania tego dzieła. Jednocześnie proszę, by rodzice zatroszczyli się o regularne wypełnianie praktyk religijnych swoich dzieci w czasie wakacji.
 2. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00.
 3. Również w pierwszy piątek, czyli 6 lipca - zapraszam na Mszę św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce, a po niej na prelekcję (trójgłos specjalistów) poświęconą naprotechnologii. Szczegóły na ulotkach.
 4. Od tego tygodnia, przez całe wakacje, biuro księdza po południu będzie czynne od godz. 16.00 do 17.00 (pn.-śr.), a przed południem tak jak dotychczas od 10.00 do 12.00 (czw.-sob.) - w razie pogrzebu będzie nieczynne. Biuro cmentarne będzie czynne bez zmian.
 5. W niedzielę 8 lipca o godz. 14.00 Mszę św. sekundycyjną odprawi u nas i specjalnego błogosławieństwa nam udzieli świeżo wyświęcony ks. Łukasz Światowski z Diecezji Toruńskiej.
 6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Znajdziemy w nim między innymi relację z II Kujawskiego Marszu Wolności i Suwerenności, który rozpoczął się u nas Mszą św. i wyruszył sprzed naszego kościoła.
 7. W zakrystii lub biurze parafialnym nabyć można płytę-cegiełkę (na potrzeby pieszej pielgrzymki do Częstochowy) z nagraniami pieśni pielgrzymkowych. Cena: PLN 20.-
 8. W przyszłą niedzielę (8 lipca) taca przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii.
 9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 10. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Zygmunt Iroński
  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 

 

ks. Roman Adam Kneblewski

 

 


Dodane: 2012.06.26 15:49, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka