Dziś jest 20 marca A.D. 2019 - Środa II tygodnia Wielkiego Postu
 

XIII Niedziela Zwykła C

1. W piątek zakończył się rok szkolny. Bóg zapłać wszystkim, którzy wspierają działalność charytatywną naszej parafii! Dzięki ofiarom składanym do skarbony 22 uczniów naszej parafii jadło obiady w szkołach. Zachęcam do dalszego wspierania tego dzieła. Jednocześnie proszę, by rodzice zatroszczyli się o regularne wypełnianie praktyk religijnych swoich dzieci w czasie wakacji.

2. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00.

3. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce o godz. 19.15. Po Mszy św. zapraszam na spotkanie.

4. W pierwszą sobotę miesiąca ks. Krzysztof odwiedzi swoich chorych z Komunią św. pierwszopiątkową. Tego dnia nie będzie czynne biuro księdza. Ks. Michał swoich chorych odwiedzi dopiero w sierpniu.

5. Przypominam, że w czasie wakacji biuro księdza od poniedziałku do środy będzie czynne tylko od 16.00 do 17.00, natomiast od czwartku do soboty normalnie od 10.00 do 12.00 (chyba, że będzie akurat pogrzeb).

6. Przy wyjściu z kościoła można złożyć podpisy pod projektem ustawy o ochronie i opiece nad rodziną. Celem tej ustawy ma być faktyczne umacnianie rodziny, czyli stałego związku kobiety i mężczyzny wraz z narodzonymi z ich związku dziećmi.

7. Trwa restauracja naszych organów. Do końca roku organy zostaną odnowione w 85 %. Pozostała część instrumentu oraz konserwacja prospektu pozostanie do wykonania w roku przyszłym.

8. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy prowadzący kształcenie i terapie dzieci i młodzieży z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną zaprasza na Wakacyjne Drzwi Otwarte od 1 do 5 lipca – szczegóły na plakacie.

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: o papieskich szlakach kajakowych; o peregrynacji figury św. Michała Archanioła; omówienie kolejnej części wyznania wiary; bieżący numer tygodnika zawiera obrazek w formie karty kredytowej z modlitwą z egzorcyzmem do św. Michała Archanioła - w poprawnej oryginalnej wersji.

10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Jerzy Reszkowski

† Genowefa Kwolek

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.06.28 10:47, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka