Dziś jest 22 sierpnia A.D. 2019 - Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej 
 

XIII Niedziela Zwykła

 1. Jutro, 29 czerwca, uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła - taca przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Świętej.
 2. W lipcu i sierpniu od poniedziałku do piątku Msze św. będą odprawiane tylko dwa razy dziennie: o 7.30 i o 18.30. W tych miesiącach  w soboty nie będzie czynne biuro parafialne.
 3. W czwartek o godz. 19.15 zostanie odprawione nabożeństwo do św. Gemmy, na które serdecznie zapraszam.
 4. W I piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od porannej Mszy św. Spowiedź od godz. 16.00 do 18.00. Wieczorem Msza św. - o godz. 19.15 - w intencjach Ojczyzny, Narodu i Kościoła w Polsce, a po niej - w Domu Parafialnym – prelekcja dra Jerzego Kąkola na temat humanistycznych zagrożeń w medycynie. Wbrew temu, co nam usiłuje się wmówić - humanizm będzie tu ukazany jako korzeń wielorakiego zła, niszczącego ludzkość, co stwierdzić można między innymi w dziedzinie medycyny.
 5. W sobotę o godz. 8.00 różaniec, a po nim Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 8.30 odwiedzać będziemy chorych z Komunią św. Zachęcam, aby zgłaszać nowe osoby, które nie mogą przychodzić do Kościoła. Tego dnia biuro parafialne będzie nieczynne. Na czas miesięcy letnich nauka łaciny modlitewnej zostaje zawieszona.
 6. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Bydgoskiej ogłasza nabór do Seminarium. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.
 7. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Bydgoszczy specjalizujący się w kształceniu osób z wadą słuchu serdecznie zaprasza niesłyszące i słabosłyszące dzieci i młodzież do podjęcia nauki w tejże placówce. Szczegóły na stronie internetowej ośrodka: www.oswnr2.bydgoszcz.pl.
 8. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 w Bydgoszczy prowadzący kształcenie i terapię dzieci i młodzieży z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną prowadzi nabór na rok szkolny 2015/2016 – szczegóły na plakacie.
 9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W tym numerze m.in. artykuł „Letnia filharmonia miasta” – o koncertach muzyki organowej i kameralnej, również w naszej parafii, a także zamieszczony na ostatniej stronie artykuł Cezarego Kościelniaka, zatytułowany "Liturgia wcale nie dawna", który szczególnie gorąco polecam.
 10. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 11. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

           † Oskar Koralewski

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.06.26 13:51, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka