Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

XII Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie dziękujemy za wspólnie przeżytą oktawę uroczystości Bożego Ciała a także naszej uroczystości odpustowej. Zaangażowanym w liturgię, procesje, wystrój świątyni oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do budowania dobra naszej wspólnoty parafialnej składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Szczególne podziękowania kierujemy do młodych z naszego parafialnego duszpasterstwa młodzieży Młyn za inicjatywę kwiatowego dywanu, jak i wszystkim ofiarodawcom dzięki którym mógł on powstać. Na tablicy pod chórem można obejrzeć fotograficzną relację z tworzenia dywanu oraz procesji Bożego Ciała.
 3. Dzisiaj, podczas Mszy św. o godz. 11.00 pierwsza grupa dzieci z naszej parafii. przystępuje do I Komunii św. Do piątku włącznie podczas wieczornych Mszy św. będziemy dzielić radość z tego wielkiego wydarzenia w życiu najmłodszych parafian w ramach tzw. Białego Tygodnia. Druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii św. w niedzielę, 20 września. 
 4. Trwa czerwiec - miesiąc poświęcony szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele odprawiane
  są codziennie po wieczornej Mszy św. 
 5. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela przeżywać będziemy w najbliższą środę, 24 czerwca.
 6. Decyzją ordynariusza naszej diecezji, ks. Biskupa Jana Tyrawy został zwolniony z obowiązków wikariusza naszej parafii i mianowany wikariuszem w parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy ks. Wojciech Piskorz. Serdecznie dziękujemy za pięcioletnią, ofiarną służbę dzieciom, młodzieży, służbie liturgicznej i całej naszej wspólnocie. Uroczyste pożegnanie i możliwość wyrażenia swojej wdzięczności ks. Wojciechowi odbędzie się w piątek w czasie i po Mszy św. o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy. Jednocześnie informujemy, że w miejsce ks. Wojciecha ks. Biskup mianował wikariuszem w naszej parafii ks. Adama Rożniakowskiego.
 7. Polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który umieszczony będzie w naszym kościele. Dziękując tym, którzy już podjęli to zaproszenie informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może
  to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej. Wersja robocza relikwiarza jest na zdjęciach na tablicy pod chórem.
 8. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 21 – 29 września. Szczegóły na naszej stronie internetowej. Zapisy przyjmowane są w biurze parafialnym.
 9. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi rekrutacje na studia magisterskie i podyplomowe nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Szczegóły w gablotach i na stronie internetowej.
 10. Wszystkich, którzy znajdą się w potrzebie zachęcamy do skorzystania
  z pomocy psychologów, psychiatrów i pedagogów, którą zaoferowały nam: Klinika Psychiatrii X Wojskowego Szpitala Klinicznego, Poradnia Akademicka Wyższej Szkoły Gospodarki i osoby prywatne. Szczegóły
  na stronie internetowej naszej parafii.
 11. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” - szczególnie artykuły: Ręka na religijnym pulsie – o stanie religijności Polaków oraz Niezamierzone rozstanie – o powodach zaginięć, niechętnych powrotach i alertach ratujących życie młodych ludzi.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Jarosław Springer

† Krzysztof Rajewski

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.06.20 09:00, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka